„Musíme se zadlužit, epidemie nám otevřela oči a ukázala, že zdravotnictví musí být na prvním místě“,uvedl Babiš

Ve dnešní době pandemii se každý stát snaží zachránit své obyvatelstvo a svou ekonomiku všemi způsoby. Stejně jako Česká Republika.

Premiér ČR Andrej Babiš v rozhovoru pro deník Právo řekl, že chce ještě více podporovat a financovat zdravotnictví.

.

Také premiér nerozumí, proč všichni jsou naštvaní z toho, že hranici jsou uzavření. Babiš je jistý, že Češi musejí utrácet peníze doma.

Pro Babiše je také důležité zadlužování státu. Tím zvládnou podpořit sociální smír, ekonomiku a hlavně, aby lidi měli normální práci po ukončení koronaviru.

.

“Jestli překonáme tou pandemii za krátkou dobu, to hranici se otevřou rychleji. Určitě nechceme omezovat lidskou svobodu, a určitě se nikomu nelíbí zavřené hranice”,- řekl Babiš.

“Je to rozhodnutí české vlády a hlavně ministerstva zdravotnictví. Ta pravidla jsou pro všechny, kdo chce se zůstat zdravým. Musíme podporovat především sami sebe”, – dodal premiér.

.

“Je nutné dodržovat všechna opatření. Kvůli tomu, jenom v nejnutnějších případech můžete chodit jenom do obchodu, domu, do práce, k lékaři a úřady”, – upřesnil Babiš.

“Myslím si, bylo by úžasné, jestli jsme budeme nakupovat všechno české. Jist v českých restauracích, nakupovat české oblečení, auta. Nechceme velkou krizi”, – dodal premiér.

.

Máme jenom jednou cestu, jak správně vycházet z karantény a z krizi, kterou epidemie udělala v celém světě.

“Musíme zadlužit stát, abychom zvládli podpořit nás sociální smír, ubránit ekonomiku a hlavně, zachovat lidem práci”, – řekl Babiš.

.

Epidemie všem států otevřela oči a ukázala, že zdravotnictví, je na prvním místě pro dostatek obyvatelstva. Bez zdraví nikdo nezvládne pomoct státu.

“Vůbec nemůžeme dopustit, aby ta pandemie nějakým způsobem poškodila zdravotnictví. Ve dnešní době utratíme hodně peněz na boj s epidemii, ale není to nadarmo”, – řekl premiér.

.

“Všechny peníze musíme teď utrácet na sestřičky, lékaři, epidemiologové, hygienici a všechno co se týká medicíny. Je to naši podpora v takovém těžkém období”, – dodal Babiš.

“Přesně oni udělali tak, aby naši země neměla tolik úmrtí v porovnání s jinými státy. Díky nim je nám dobře”, – upřesnil premiér České Republiky.

.

“Ještě musíme být připravenými pro další epidemii. A to uděláme jenom kdy budeme mít dobře podmínky ve všech nemocnicích”, – řekl Babiš.

“Důležitým je také investování do všech nemocnic, aby zvládly nakoupit veškeré moderní přístroje. V našim plánu je k roku 2030 financovat v zdravotnictví více než 73 miliard”, – dodal premiér.

.

Také Babiš by chtěl, aby ministerstvo zdravotnictví navrhlo nějaký způsob, jak některé hlavní nemocnice mohou uhradit dluhy.

Premiér našel způsob, který by mohl přinést Česku 53,3 miliardy korun. Chtěl bych, aby Česko od 1.června zvýšilo platbu za pojištěnce o 500 korun, další rok, o 200.

Share