„ČT se samozřejmě zbláznila. V ČR je 90 tisíc nádorů ročně“: Profesor Žaloudík se pustil do masové koronavirové medializace epidemie

O medializaci koronavirové krize nyní promluvil senátor Jan Žaloudík (za ČSSD), který v minulosti byl ředitelem Masarykova onkologického ústavu.

Tvrdí, že se všichni kolem zbláznili včetně České televize, která celý den vysílá speciály ke Covid-19. Při tom uvádí, že každý rok v Česku umírá 30 tisíc pacientů s rakovinou.

.

Je přesvědčen, že potřebujeme situaci normalizovat a léčit také i pacienty s jinými nemocemi.

Žaloudík říká, že se Česká televize zbláznila, když nonstop vysílá speciály o koronaviru. Navrhuje jim, aby se věnovali třeba onkologicky nemocným pacientům.

.

Těch máme v republice 90 tisíc ročně. 30 tisíc ročně umírá, ale 60 tisíc lékaři dokážou vyléčit.

Senátor si nemůže ani představit, aby ranní vysílání začalo zprávou o tom, že v noci zemřelo téměř 20 občanů a během dne se čeká na další.

.

Tvrdí, že rakovina už ani tak nestraší, jako koronavirus, který našli u dvou pacientů Masarykova onkologického ústavu během měsíce, ale oni stejně znervózněli.

.

Jan Žaloudík zdůraznil, že je potřeba zrušit omezení v nemocnicích. Dříve k tomu důvod byl, ale nyní vidíme, že svět blbne. „Virů je tu spousta a s virama tu budeme a přežijou nás,“ říká.

Skoro třetina zemřelých ročně v České republice umírá na nemoci srdce a cév. Jedná se o ischemickou chorobu a selhání srdce.

.

Další čtvrtina umírá na rakovinu. Ve většině případů jse o nádor plic. Na třetím místě jsou cévní nemoci mozku. 6 % umírá kvůli problémům s plícemi.

Share