Decroix se pustila do Macinky kvůli trapnému přešlapu: Detail, který rozpoutal bouři

Bývalá ministryně spravedlnosti Eva Decroix rozvířila politické vody poté, co si všimla zdánlivého detailu, který podle ní vypovídá mnohé o skutečném vztahu části politické reprezentace k vlastenectví.

Terčem její kritiky se stal ministr zahraničí Petr Macinka, u něhož ji zarazil způsob, jakým nosí českou vlajku na klopě saka.

Eva Decroix/ Zdroj: Instagram.com

Decroix upozornila, že právě lidé, kteří se navenek často ohánějí láskou k národu a státním symbolům, by měli jít příkladem i v maličkostech.

Podle jejího názoru působí rozporuplně, když politik opakuje vlastenecká hesla, ale základní symbol státu nosí nesprávně, jako by šlo jen o módní doplněk bez hlubšího významu.

Její výtky směřovaly k tomu, že odznak české vlajky má jasně daná pravidla, jak má být umístěn.

Bílý pruh má směřovat nahoru, červený dolů, což se v Macinkově případě nestalo.

O to překvapivější je, že v jiných situacích, například při vystoupeních v Poslanecké sněmovně, měl stejný symbol připnutý správně.

Podle kritiků to působí dojmem, že i státní symboly u něj žijí vlastním životem.

Na sociálních sítích se následně strhla bouřlivá debata.

Část veřejnosti dala Decroix za pravdu a přešlap ministra označila za trapnou ostudu, která se u člověka zastupujícího Českou republiku v zahraničí nemá stávat.

Objevily se i ostřejší reakce, které Macinkovo vystupování označovaly za pózu bez skutečného obsahu.

Eva Decroix/ Zdroj: Instagram.com[

Zároveň se ale našli i ti, kteří ministra hájili.

Podle nich mohlo jít o obyčejnou náhodu, například pootočený odznáček na jediném špendlíku, což se u malých plaket prý stává běžně.

Někteří obhájci dokonce zdůrazňovali, že důležitější je samotný fakt, že Macinka nosí českou vlajku, a ne jiný symbol, i když její prezentace nebyla zcela podle pravidel.

Připomínáme:Kraus narazil: Rýpnul si do Polišenské, herečka ho ve studiu setřela

Psali jsme:Karlos Vémola je zpět na svobodě: Po měsíci ve vazbě se ozval fanouškům a ukázal, v jakém je stavu

Share