„Diskutovali s mojí ženou dlouhou dobu: ať už můžeme nebo nemůžeme“ : Milionář adoptoval 17 dětí a nezastaví se

Roman Avdeev je známý ruský filantrop, bankéř a miliardář prvních stovek bohatých lidí na seznamu Forbes.

Za hlavní věc svého života však nepovažuje práci, ale velkou rodinu.

Roman a jeho manželka mají 23 dětí, z toho 17 pěstounských.

.

Otec rodiny postavil na svém pozemku několik domů, kde vybavil dětské herny, kino, bazén a dokonce i lyžařskou stopu.

Otec s mnoha dětmi je velmi líto, že se mu zřídka podaří spojit celou rodinu: dospělé děti studují v zahraničí, a proto se vrací domů pouze o velkých svátcích.

Před rozhodnutím o adopci si Roman a jeho manželka hodně rozmýšleli a argumentovali, zda se s tak obrovskou odpovědností vypořádají.

.

„Diskutovali s mojí ženou dlouhou dobu: ať už můžeme nebo nemůžeme.“ Protože tam byl takový příběh – pomáhal jsem sirotčincům po dlouhou dobu, a pak jsem si uvědomil, že to nefunguje.

Zlom ve mně nastal v jednom z dětských domovů, kde jsem byl požádán o vybavení kuchyně.

S radostí jsem souhlasil, protože dokonale chápu, jak děti potřebují samoobslužné dovednosti.

.

Ve skutečnosti v dětském domově děti jedí v jídelnách a když v 18 letech absolvují, v zásadě neví, jak na to – neodlupují brambory, neumývají nádobí ani nevaří boršč.

A taková kuchyně je potřebná pouze pro výuku těchto jednoduchých dovedností, “řekl Roman.

.

Komunikace se žáky sirotčince měla na miliardáře trvalý dojem. Děti ani nevěděly, jak cukr vypadá – v jídelně už dostali sladký kompot a sladkou kaši, takže neměli kam vidět běžný cukr.

„Pak jsem jasně viděl propast mezi domácími dětmi a sirotky a že tuto materiální propast nelze odstranit žádnými hmotnými věcmi.“ V sirotčinci žijí děti ve vynalezeném systému, kde to dělají a rozhodují o nich vše.

Je to jednodušší pro dospělé, ale ne pro děti. Když vyrostou a opustí zdi sirotčince, ocitnou se tváří v tvář světu zcela nepochopitelném pro ně.

Neznají základní věci: jak platit za byt, jak komunikovat s lidmi, jak vypočítat peníze tak, aby vydržely měsíc. Proto má mnoho absolventů dětských domovů takový nezáviditelný osud.

A když jsem to konečně pochopil, rozhodl jsem se, že určitě dostanu děti z tohoto systému – to je to, kolik jsem mohl, tak bych to vytáhl.

Jsem si jist, že pouze v rodině lze vychovat plnohodnotného člověka a všichni se musíme snažit udržet co nejmenší počet dětí v sirotčincích, “říká Roman.

.

Podle Romana může špatnou dědičnost porazit dobrá a řádná výchova. A Roman je šťastný, že měl s manželkou tak štěstí. Na jejích bedrech leží domácí záležitosti a domácí záležitosti.

Když byly děti Avdeevů malé, bylo v rodině 11 asistentů. A když děti vyrostly, začalo se s nimi vypořádat 8 lidí. Asistenti berou děti do školy, pomáhají jim s výukou a dělají domácí práce.

Když Roman má čas, dělá matematiku se svými dětmi. Zvláštní pozornost je věnována anglickému jazyku, který se stal jejich druhým.

.

Zároveň všechny děti miliardáře navštěvovaly obvyklou obecní mateřskou školu a běžnou obecnou školu.

.

Roman přesně ví, co udělá se svým obrovským bohatstvím: utratí je za řešení problémů sirotků. Nenechá dědictví svým dětem.

.

Roman Avdeev založil Aritmetiku dobré nadace, která najde pěstounské rodiny pro sirotky. Fond má již 313 dětí, které s ním našli rodiny. Kromě toho v nadaci působí zvláštní klub, který pomáhá pěstounům samotným.

.

Už jste slyšeli o Romanu Avdeevovi?

.

Share