Domácí zvíře brzy získalo srdce všech zaměstnanců: Jak hollywoodský úsměv zničil stereotypy a zachránil život psa bez domova

Někteří psi měli to štěstí, že se narodili tak „úsměvy“, že při pohledu na jejich veselé tváře je nemožné zůstat lhostejní – jejich úsměv prostě odzbrojí, a to platí i pro ty nejbrutálnější plemena.

Právě tato struktura tlamy měla to štěstí, že měla městečka Staffordshire Terrier Sibille. Toulavý pes upadl do obyčejného londýnského útulku pro domácí mazlíčky a její osud mohl skončit velmi smutně, ne-li pro veselý úsměv.

V moderní společnosti byl zaveden stereotyp spojený s amstaffy: říkají, že se jedná o bojové, velmi agresivní plemeno.

A dokonce ani tvrzení stafordšírských majitelů, že jejich psi nejsou vůbec nebezpeční a nejsou zlí, nejsou vždy schopni odradit úzkostné občany.

Musím říci, že pokud jde o jiná plemena, existují stereotypy, ale společnost zachází s amstaffy se zvláštní zaujatostí.

.

Zdálo se však, že okouzlující Sibyl byl vytvořen, aby rozptýlil tento vzorec: při pohledu na něj není možné cítit strach. Pravda se říká, že úsměv funguje zázraky.

Když byl na konci února převezen mladý sibylský pes (dříve pojmenovaný Lily) do útulku charitativní nadace All Dogs Matter („Všichni psi jsou důležití“), jeho zaměstnanci se původně rozhodli, že by mohli mít velmi velké potíže se dostat do rodiny – bylo to od – pro „seriózní“ vzhled (i když napůl plemeno, ale stále velmi jako amstaff).

Jejich obavy však byly marné. Personál si okamžitě všiml, že se pes vždycky usmívá – jeho tvář vypadala velmi vtipně a měla reciproční úsměv.

Domácí zvíře brzy získalo srdce všech zaměstnanců. Jeden ze specialistů na odchytávání pejsků nemohl odolat: vyfotografoval „úsměv“ a zveřejnil obrázek na Twitteru.

.

Jakmile se fotografie objevila na síti, byla stránka útulku okamžitě zaplavena zprávami nadšených uživatelů internetu.

Mnoho lidí vyjádřilo velkou sympatie k čtyřnohým modelkám a někteří dokonce uvedli, že by ji chtěli vzít domů.

Jedním z těch, kteří chtěli „přijmout“ městského amstaffa, byl Frankie Murphy.

„Viděli jsme její krásný úsměv a nemohli odolat,“ řekla žena,

„Přestože jsme po zveřejnění na Twitteru, Sibyl neměla konce se svými fanoušky, ale odvážili se kontaktovat charitativní nadaci v naději, že byla celá nikdo to ještě nebral.

A máme štěstí! Když jsme se se svou rodinou setkali, okamžitě jsme se do ní zamilovali.

Frankie a její rodina se rozhodli strávit pár dní se štěňátkem, aby se ujistili, že se opravdu hodí k sobě: navštívili Sibyl v útulku a dlouho s ní mluvili.

.

„Když jsme přivedli psa domů, okamžitě se posadil a poté se nepřestával usmívat,“ řekla majitelka nadšeně. “

Neustále sleduje mého otce jako malý stín a vůbec neštěkává. Celé tyto dny moji sousedé ani nevěděli, že máme nového psa, protože je tak tichý …

Ale úsměv a ticho, jak se ukázalo, nejsou jedinými dobrými vlastnostmi Sibyla. Majitel poznamenává, že domácí zvíře je také velmi chytré.

„Podařilo se nám otevřít naše zadní dveře. Není dost vysoky, aby se dostal k rukojeti, ale naučil se tlačit nos, “říká Frankie.

.

.

Od chvíle, kdy pes dorazil do All Dogs Matter, uplynulo jen pár dní a ona už má dům a personál útulku to nazývá zázrakem.

Laura Hedgesová říká, že zástupkyně zástupce všech psů:

„Bohužel většina psů, kteří k nám přicházejí, nedostává ani polovinu pozornosti, kterou Sybil získal.

A tento příklad ukazuje, jak obyčejná fotografie dokáže říct tisíc slov. Máme mnoho neméně nádherných psů a všichni čekají na své majitele“.

Share