Dominik Hašek vzbudil obrovskou bouři v Rusku. „Do hlavy ho trefilo hodně puků,“ kritizují legendárního českého gólmana

Český hokejista ruského původu Dmitrij Jaškin se vrátil do KHL a legendární hokejista Dominik Hašek se k tomu rozhodl vyjádřit. Obvinil vládu a Parlament, že dosud nebyl přijat zákon, který by Čechům zakázal pracovat v Rusku. Na jeho vyjádření reagovali známí ruští trenéři a sportovci. Píše o tom portál TN.cz.

Dominik Hašek na Twitteru napsal, že pokud český občan pracuje v Rusku, znamená to podporu současného ruského režimu a podporu válečného konfliktu na Ukrajině. Nechápe, proč ministři a zákonodárci ještě nepřijali zákon, který by Čechům zakázal tam pracovat.

https://twitter.com/hasek_dominik/status/1551518530344030209?cxt=HHwWgsC8-cH4jIgrAAAA

Ruští sportovci a trenéři reagovali na jeho slova. Zajímalo je například, jak hokej a další sporty souvisí s politikou a proč je práce českého občana v Ruské federaci nebezpečím pro Česko.

„Vypadá to, že ho do hlavy trefilo hodně puků,“ řekl pro server RIA Novosti olympijský vítěz a trojnásobný mistr světa Valerij Kamenskij. Předpokládá, že sportovec chce tímto způsobem udělat PR pro sebe.

Valerij Kamenskij / Zdroj: youtube.com

Podle známého hokejisty Alexandra Koževnikova Dominik Hašek blouzní. Předpokládá, že by se český hokejista mohl nakazit koronavirem. Uvedl také, že Hašek často mění své životní postoje.

Označil ho za „malého fašistu a nemocného člověka“. Připomněl také, že když došlo k bombardování Bělehradu, český hokejista nic nekomentoval a tiše vydělával peníze.

Alexandr Koževnikov / Zdroj: youtube.com

Podle mistra světa Maxima Sušinského Čech vůbec nechápe události, které se nyní dějí, ale nějak to chce komentovat. Připomněl, že Dominik kdysi hrál v Rusku a umí rusky, ale teď se ale rozhodl míchat politiku a hokej. Prohlásil, že sportovci dělají svou práci a vydělávají peníze.

Řekl také, že kdysi Čech hrál v Ruské federaci, protože také chtěl vydělat. Maxim Sušinskij se také ptal, proč český hokejista kdysi hrál v Rusku, když je „takový rusofob“.

Dominik Hašek / Zdroj: youtube.com

Známý trenér Vladimir Pljuščev prohlásil, že Čech už dávno hází špínu na adresu Ruska, i když tam dříve dobře vydělával a líbilo se mu tam všechno.

Předpokládá, že možná Dominik Hašek chce být politikem. Někteří herci se v České republice stali politiky, tak si myslí, že jím může být i „brankář se zlomenou hlavou“.

Vladimir Pljuščev / Zdroj: lv.sputniknews.ru

K této situaci se vyjádřila i legendární trenérka krasobruslení Taťjana Tarasovová. Zeptala se, zda mu záleží na Jaškinovi. Podle ní je zvykem, že člověk dává rady v případě, že ho o to někdo požádá. Pokud ho o to nikdo nepožádal, slušný člověk své rady nedává.

PSALI JSME: EVROPSKÉ ZEMĚ OMEZÍ SPOTŘEBU PLYNU: ČLENSKÉ STÁTY SE DOHODLY

PŘIPOMÍNÁME: OBAVY Z PANDEMIE ROSTOU: EVROPSKÁ KOMISE VARUJE, ŽE V ZIMĚ ZEMĚ EU NEJSPÍŠE ČEKÁ NOVÁ VLNA KORONAVIRU

Share