„Doufám, že lidé nebudou chodit do kina“: Šéf lékařské komory kritizuje vládu

Skoro dva měsíce Česko bylo v tvrdé karanténě. Češi měli zákaz volného pohybu, mohli chodit jenom do obchodu s potravinami, do práci, do nemocnici a zpátky.

Vláda od 24.dubna začala postupně uvolňovat opatření. Té uvolňování ve dnešní době kritizuje šéf České Lékařské komory Milan Kubek. Především se mu vadí otevření kin a divadel.

.

“Od 11.května všichni teenageři mohou jít do kina, ale nemohou do školy. Vypadá to jako největší nesmysl”, – řekl Kubek.

Od 30.dubna žáci 9 třídy mohou chodit do školy, ale jenom skupiny po 15 lidi. Vláda udělala to pro nich, protože se musejí připravit k přijímacím zkouškám na střední školy.

“Doufám, že lidi nebudou chodit do kina. Věřím, že blázni mají štěstí a že to vyjde”, – řekl šéf.

.

Adam Vojtěch odreagoval na tuto situaci a řekl, že v kině muže být do 100 lidi. Mohou sedět jenom po dva a ob sedadlo v radě, také muže být obsazena jenom každá druhá řada.

“Ve školách nemůžeme žádným způsobem udělat tak, aby se děti dodržovali bezpečnou vzdálenost. Virus se opět začne šířit. Na začátku ve škole, potom doma u rodičů a tak dál”, – vysvětlil Vojtěch.

.

Kubek říká, že stejnou riziku mohou mít svatby kde muže být 100 osob. “Budou tam pít, jist a všechno olizovat, je to ráj pro virus”, – řekl Kubek.

Vláda se rozhodla na uvolňování opatření jenom s jednou podmínkou. Jestli počet nakažených denně bude přibližně 400, všechna uvolnění budou zastavení.

.

Share