“Dovolená u moře” : Cestovní kanceláře přišly s plánem, jak ji zachránit

Ve dnešní době cely svět bojuje s novou epidemii koranaviru. Nejvíce strádá cestovní ruch. Několikrát vláda říkala, že léto strávíme doma, v Česku, žádné dovolené zahraničí. Ale cestovní kanceláře mají vlastní plán. Řekli, že mohou udělat dovolenou pro Čechy. Ale jak?

.

Kanceláře našli speciální koridory. Pomoci nim Češi mohou cestovat do zemi, které méně nakažené Covid-19. Také mluvčí cestovní agentury Invia řekla, že Češi celkové stornovali zájezdy za 100 milionů korun.

.

Jestli se situace nezhorší, to agentury by chtěli po vládě, aby Češi mohli cestovat někam, kde je nízký počet nakažených. Například do Slovenska, Thajska, Vietnamu, Báli, některé části jižní a střední Ameriky a část Afriky. A také oblíbené Čechy Chorvatsko.

.

Cestovní kanceláře také žádají, aby přesně se Záhřebem vláda uzavřela smlouvu, aby Češi mohli cestovat tam, a vrátit zpět.

.

Cestovní kanceláře chtějí udělat dva korodory pro Čechy, silniční a letecky. Také říkají, že každý, kdo chce cestovat musí absolvovat zdravotní cesty.

.

Určitě zdraví je na prvním místě, ale ministr dopravy Karel Havlíček řekl, že všechno záleží od okolních zemi. Lidi potřebuji slyšet dobré zprávy, a kvůli tomu ministerstvo zahraničí začalo připravovat debaty na témat cestování.

.

Share