Pár z Velké Británie žije na vlnách 8 let: Během cesty navštívili 36 zemí a porodili tři děti

Stále více se dozvídáme o lidech, kteří vše nechávají a cestují po světě. Tento pár je jen ten případ.

Nejúžasnější věc je, že se během plavby dokázali oficiálně oženit, a co je nejdůležitější – porodili tři děti, které se připojily k posádce na palubě jachty.

Přečtěte si o úžasné cestě 8 let a každodenním životě neobvyklé rodiny žijící na vlnách.

Pár, který se plavil z Velké Británie v roce 2011, zůstává dodnes na moři. Během této doby se jim podařilo oficiálně oženit a mít tři děti.

Jess Lloyd-Mostyn má 36 let. Nikdy se plavila na lodi, dokud si vtipně nenabídla svého přítele a nyní jejího manžela, Jamese, jít po celém světě na jachtě.

.

Myšlenka přišla na chuť obou a za necelý rok později pár opustil Falmouth a vydal se na celoživotní cestu. Po dobu 8 let navštívili 36 zemí, ujeli 42 000 kilometrů a nezamýšlejí se vrátit domů.

Dobrodruzi opustili svou práci a pronajali si dům a byt v Londýně, aby měli peníze na cestovní výdaje.

Za nashromážděné prostředky koupili 13 metrů jachtu Crossbow, která stála 35 000 liber (3 miliony rublů). Jachta potřebovala opravu.

.

Jess trpí mořskou chorobou, ale to jí nezabránilo, aby se zamilovala do nového způsobu bytí. Život na vlnách se jim tak líbil, že se během cesty rozhodli mít děti.

První dcera, Rocket, se narodila v Mexiku ve druhém roce cestování. Nyní má pět let. Druhý syn, tříletý Indigo, se narodil na Novém Zélandu v roce 2015. Třetí dítě, Outem, se narodilo v Londýně v roce 2018.

Jess a James učí samy starší děti samy, ale nerespektují školní osnovy, ale zaměřují se na „učení podle zájmů“.

.

Proč se pár rozhodl opustit vše a radikálně změnit svůj životní styl, sami to úplně nevědí. Bylo to spontánní rozhodnutí, které však manžel a manželka nelitují.

Na začátku chtěla rodina cestovat dva a půl roku a pak se vrátit do Londýna s novými zkušenostmi.

Mladí lidé překročili Atlantský oceán, strávili několik měsíců v Karibiku a odpluli do Panamy, kde se rozhodli vytvořit skutečnou rodinu. Málokdo z „věčných putujících“ se rozhodne mít děti, ale využili šanci.

.

První dcera se narodila v mexické nemocnici, protože během těhotenství bylo riskantní plavat v Tichém oceánu.

Dítě se narodilo tři týdny před plánem a vážilo pouze 2 325 kg, ale bylo zcela zdravé. Pár zůstal v Mexiku pět týdnů a čekal na příbuzné z Velké Británie, kteří přiletěli, aby uviděli novorozence.

.

Když Rocket dosáhl věku 8 měsíců, rodina vyplula z mexických břehů a zamířila na Nový Zéland.

Pokud rodiny potřebují cestovat na velké vzdálenosti, najímají lidi, aby jim pomohli na palubě.

.

Jess tvrdí, že lodě jsou nejlepším místem, kde mohou děti růst a rozvíjet se. Na jachtě není žádný nábytek s ostrými rohy a dalšími předměty nebezpečnými pro děti.

.

Rychlost, jíž se jachta James a Jess pohybují podél vln, obvykle nepřesahuje 8 km / h. Rodiče-cestující učí děti plavat a mít na palubě záchranné vesty.

Důležitým detailem na palubě je likvidace odpadu. Se třemi malými dětmi v jachtě se to stává skutečným problémem. Pro snížení plýtvání používá Jess plenky.

Rodina hradí cestovní výdaje z peněz, které obdrží od nájemců bytu a domu v Londýně. Kromě toho má pár blog, nezávislý pracovník a fotografii, které také doplňují jejich rodinný rozpočet.

.

Jess připouští, že žijí velmi skromně a připravují koláče a chléb ze zbytků jídla. Přestože platí za hypotéku na londýnskou nemovitost, snaží se ušetřit peníze za mimořádnou událost.

.

Strávili 60 000 liber na opravách a údržbě lodí (asi 5 milionů rublů). Částka, kterou rodina utrácí za život, se liší v závislosti na místě pobytu rodiny.

.

Celkem potřebují 20 000 liber (asi 1,7 milionu rublů) ročně na všechno, co potřebují.

Rodina se snaží vést životní styl šetrný k životnímu prostředí. Nekupují nic zbytečného.

.

V roce 2014 se manželé vzali na Fidži. Udržovali skromný obřad, jediným hostem, na kterém byla jejich malá dcera, Raketa. Na cestě na Nový Zéland se rozhodli mít druhé dítě.

Jesse porodila syna Indiga doma na Novém Zélandu. Porod proběhl ve vodě v koupelně.

.

Uvnitř jachty jsou dvě dvoulůžkové kajuty, kabina, místnost, ve které rodina žije, a kuchyně. Všichni členové posádky tvrdí, že mají dostatek tohoto prostoru pro pohodlný pobyt.

Jachta má člun, kajak pro dva a nafukovací člun s vesly.

.

Cestovatelé tráví hodně času zkoumáním různých zemí a děti si hrají s místními dětmi.

Jess a James učí děti všechno sami, přímo na palubě jachty. Nedodržují standardní školní osnovy, ale vedou zájmové třídy.

.

Hlavní věc, kterou se rodiče snaží učit děti, jsou životně důležité věci: například, jak péct chléb, kolik mouky a vody je k tomu potřeba a podobně.

.

Po narození Indiga zamířila rodina do jihovýchodní Asie. Pár se rozhodl porodit třetí dítě a přistál na pevnině v Indonésii, odkud odešli domů do Londýna navštívit svůj domov.

V říjnu loňského roku se zrodila dívka Outem.

.

Rodina plánuje znovu jet za měsíc, aby se doma neusadila natrvalo, ale aby se vrátila ke svému obvyklému životu mezi tyrkysovými vlnami a jasným slunečním světlem.

Tentokrát bude jejich cesta ležet v Malajsii a Thajsku.

.

Zdá se, že milostný člun těchto lidí se nikdy nepronikne do každodenního života.

.

Bez ohledu na to, jaké bouře zuří přes palubu, hlavní věc je, že v jachtě rodinného štěstí bude vždy klidně a útulně.

Riskovali byste, že všechno opustíte a vydáte se na dlouhou cestu?

Share