Drahé Vánoce: Deset procent Čechů jsou na pokraji chudoby. Co doporučuje ekonom Studnička

Vánoční dny se blíží a řada odborníků doporučuje Čechům včas se k stavům připravit. Inflace a aktuální nestabilní ekonomická a energetická situace mají vliv nejen na potraviny a ceny plynu a elektřiny, ale fakticky na vše zboží, oblečení, ale i služby.

Žena/Ilustrační obrázek/Zdroj: YouTube

Ekonom Petr Studnička Čechům doporučuje, aby vánoční dárečky nakupovali s předstihem a určitě to neodkládali na poslední chvílí. O tom informuje na svých webových stránkách portál zivotvcesku.cz.

Žena/Ilustrační obrázek/Zdroj: YouTube

Zdražování, ale něho, k Vánocům nezmenší, ale stále bude pokračovat. Začít kupovat dárky dříve by mohlo výrazně pomoct rozdělovat výdaje domácnosti do několika měsíců.

Obchodní centrum/Ilustrační obrázek/Zdroj: YouTube

Finanční problémy čím dál častěji objevují i ve střední třídě, kde ještě před kradou dobou výše příjmů byla naprosto dostačující.

Žena/Ilustrační obrázek/Zdroj: YouTube

Přibližně deset procent ze všech českých obyvatel jsou na pokraji chudoby. Jejich měsíční příjem jen trochu překračuje životní minimum a rostoucí inflace jejich situaci jen zhoršuje.

ČTĚTE TAKÉ: ČÁST SENIORŮ NEMŮŽE POBÍRAT STAROBNÍ DŮCHOD: V ROCE 2021 BYLO ZAMÍTNUTO TÉMĚŘ 7,5 TISÍCE ŽÁDOSTÍ. CO BYLO NEJČASTĚJŠÍM DŮVODEM

PSALI JSME: JUREČKA ZAHÁJIL KAMPAŇ NA POMOC DOMÁCNOSTEM V DOBĚ ENERGETICKÉ KRIZE: MINISTERSTVO MÁ KALKULAČKU, KDE SI ÚSPORY SPOČÍTÁTE

Share