„Důchody budou nejvyšší vůči průměrné mzdě od roku 1991,“ řekl Jurečka: Jaký bude průměrný důchod od září

Průměrný důchod v Česku bude od září činit více než 18 tisíc Kč. V prosinci 2021 byl průměrný důchod téměř 15,5 tisíce Kč. Důvodem tak rychlého zvyšování penzí je, že budou letos třikrát valorizovány. Píše o tom portál ByznysNoviny.cz.

Peníze / Ilustrační foto / Zdroj: youtube.com

Důchody letos vzrostou zhruba o 17 procent. V lednu se průměrná penze zvýšila o více než 800 Kč, v červnu pak o více než 1000 Kč. V září se průměrný důchod díky třetí valorizaci zvýší o dalších několik set korun.

Předchozí dvě valorizace byly podle zákona, potřetí se penze zvýší také díky zákonné valorizaci. Vláda to musí udělat kvůli vysoké inflaci.

Marian Jurečka / Zdroj: youtube.com

„Myslím si, že je to dostatečná kompenzace. Důchody budou nejvyšší vůči průměrné mzdě od roku 1991,“ řekl šéf resortu práce a sociálních věcí Marian Jurečka.

Ministr dodal, že průměrný důchod bude zhruba 46 procent průměrné mzdy. Během letošního roku se průměrná penze zvýší o více než 2,5 tisíce Kč.

Marian Jurečka / Zdroj: youtube.com

Příští měsíc se všechny důchody zvýší o 5,2 procenta. To znamená, že pokud člověk pobírá 13 tisíc Kč měsíčně, jeho důchod se zvýší o necelých 500 Kč. Pokud ale člověk pobírá 21 tisíc Kč měsíčně, od září bude pobírat o 900 Kč navíc.

PSALI JSME: „V 1968 TU BYLA VOJSKA VARŠAVSKÉ SMLOUVY, NE JEN RUSOVÉ, ALE TŘEBA I UKRAJINCI“: JAK NA VÝROKY PATRIKA NACHERA REAGOVALI POLITICI

PŘIPOMÍNÁME: ZELENSKYJ: KRYM SE SPOLU S UKRAJINOU STANE SOUČÁSTÍ EVROPSKÉ UNIE

Share