Důležité tipy od majitelů koček, které je třeba mít na paměti

Pořídit si kotě může být tím nejvzrušujícím zážitkem ve vašem životě, ale také s sebou nese obrovskou dávku zodpovědnosti. Pokud uvažujete o adopci kočky, zde je několik velmi důležitých věcí, o které se majitelé chlupáčů podělili a rádi by je věděli.

Zdroj: mur.tv

1. Většina koťat je divoká!
2. Často se kočka dožívá až 20 let.
3. Buďte připraveni na to, že se vztekle probudíte a budete si myslet, že se někdo vloupal do domu, a zjistíte, že to je jen vaše kočka, která má hravý útok.

Zdroj: mur.tv

4. Pokud se někdy ztratí, jsou bezbranní.
5. Jen je musíte nechat vybrat, kdy a jak s vámi budou komunikovat. Buďte k nim trochu něžní. Mluv laskavě. Seznamte se s nimi a s tím, co mají rádi.
6. Nebudou vás bezpodmínečně milovat jako pes. Kočka, které je věnován čas, trpělivost, dobrá péče a komunikace, bude k lidem téměř vždy vřelá a přítulná.

Zdroj: mur.tv

7. Ujistěte se, že máte v telefonu dostatek volného místa pro budoucí fotografie vašeho milovaného mazlíčka.
8. Věnujte pozornost své kočce a ujistěte se, že je šťastná a zdravá. Vezměte to také k veterináři.
9. Pokud nejste připraveni mít kočičí děti, sterilizujte je.

Zdroj: mur.tv

10. Dvě kočky jsou lepší než jedna, pokud pracujete nebo žijete svůj život. Pokud se kočky stanou přáteli, budou se navzájem hledat pro hru a komunikaci, když nejste poblíž.
11. Hrajte si s tlapkami své kočky tím, že jí budete dávat dobrůtky nebo ji hladit. Nedávejte jim mléko.
Nezapomínejte je pravidelně kartáčovat. Nakonec se ujistěte, že všechny křehké předměty jsou na bezpečném místě. Ujistěte se, že vaše pokojové rostliny nejsou jedovaté.
12. Pokud s kočkami nemáte příliš zkušeností, pak nejdůležitější rada, kterou lze dát, je tato: nechte kočku, aby si sama stanovila podmínky.

Zdroj: mur.tv

13. Dovolte kočce, aby si vás vybrala.
14. Pokud hledáte konkrétní plemeno, přečtěte si o něm a dozvíte se veškeré informace. Udržujte vodu a jídlo odděleně. Budete potřebovat záchod, ale kam chcete, kočka nemusí jít. Nehrajte si s kočkami rukama. Nejsou to psi a můžete skončit se škrábanci nebo kousnutím.
15. Kožené židle, připravte se na to, že je mohou roztrhat na kusy.

Zdroj: mur.tv

16. Kočky potřebují prostor.
17. Budou žít déle a budou zdravější, pokud je budete chovat uvnitř. Budete potřebovat spoustu hraček a interaktivních her, abyste je udrželi duševně aktivní.
18. Všichni jsou individuální a mají své vlastní osobnosti. Musíte je umět přijmout takové, jací jsou.

Zdroj: YouTube

Kočky nejsou psi. Velmi se od nich liší. Lidé nemají dostatečné znalosti o tom, jak s nimi zacházet. Musíte být ochotni převzít odpovědnost, která s tím přichází.

PSALI JSME: CO BY SE MĚLO VĚDĚT O PSYCHOLOGII KOČEK
PŘIPOMÍNÁME: TIPY A TRIKY PRO MAJITELE KOČEK

Share