„Vůbec o ní nic nevíme“: Češka Tereza Hlůšková skončila v izolaci, rodiče posílají dopisy

Tereza Hlůšková ve dnešní době se nachází v Pákistánu, kde odpykává 9 lety trest za pašování heroinu. Neslyšeli jsme o ni velmi dlouho.

Ale do její státu přišla pandemie koronaviru. Ve dnešní době je v úplné izolaci, a nikdo ji nemůže navštívit. Jenom rodiče odesílají ji dopisy.

.

“V Pákistánu je pandemie koronaviru, situace je skoro stejná jako v ČR. O Hlůškově není žádná nová zprava”, – řekl novinář Ali Aršad.

Tereza ve dnešní době odpykává svůj trest ve věznici Kot Lakhpat. Tereza je tam úplně sama, a návštěvy kvůli koronaviru jsou zakázané.

.

“Češka jenom muže obdržet zprávy od svých rodičů. Celá věznice je zavřena. Opatření proti koronaviru jsou skoro stejné jako v ČR”, – řekla žurnalistka Wernerová.

Češka už rok čeká na odvolání. V minulém roce, v březnu Tereza vyfasovala heroin v pákistánském kriminálu.

.

Celkem tam pracovala osm let a osm měsíců, ale v soudu podala odvolání. Češka věří, že musí být na svobodě.

Ale kvůli pandemii, nikdo neví, kdy se muže začat soudní proces. Všechno závisí na vývoji situaci v Pákistánu. Tereza má velmi malé šanci na vysvobození.

.

Proč Tereza se nachází ve věznici? Na pákistánském letišti Češku zadržela policie na začátku ledna roku 2018. Našli v její zavazadle 9 kg heroinu.

Hlůškově v soudu nikdo nevěřil, protože dívka několikrát zmiňovala taktiku. Na začátku říkala, že drogy ji někdo podsunul. Potom říkala, že přijela do Pákistánu učit islám.

.

Jak později zjistil soud, Tereza přiletěla pracovat na drogový kartel, který hledal mladé dívky z Evropy.

Kartel všem říkal, že dívky budou známými modelkami, a budou mít všechno, co chtějí. Ale potom začaly převážet kufry s “šaty”.

Share