Herečka legendárního filmu “Jih proti Severu” má 103 roky: Kde a s kým bydlí hvězda staré školy hollywoodu

Olivia Marry de Havilland zahrála kultovní úlohu Malani Uilks v jednom z nejúspěšnějších filmu v kinomatografii “Jih proti Severu”. Velké množství lidi nevěří v to, že někdo ze staré školy Hollywoodu se zůstal na našim světě.

Olivia se narodila v roce 1916 v Tokyo, kde její otec Valter měl vlastní advokátní kancelář. Kdy dívka měla 3 roku rodiče požádali o rozvod. Lilian, maminka herečky přestěhovala spolu s Oliviou a její sestrou do USA.

V 19 let Olivia prošla casting na první hereckou úlohu ve svém životě ve filmu “Sen noci svatojánské”. Dalším filmem se stal “Dobrodružství Robina Hooda”. Třetím filmem se stal kultovní “Jih proti Severu”.

Zároveň sestra Olivii také zkusila, co znamená stát herečkou, ale se nechtěla zůstávat ve stíní své populární příbuzné.

Sestry měli natolik silnou konkurenci, že skončily komunikovat mezi sebou. Po tom, jak Olivia obdrželi občanství USA, množství nabídek na roli v filmech se zvětšilo.

Z roku 1947 až po 1950 herečka získala tři Oskara za nejlepší ženské úlohy.

Poprvé Olivia se vdala za známého spisovatele Markuka Gudriha, kterému narodila syna Benjamina. Manžele žili spolu kolem 10-ti let, potom se rozvedli. Do dalšího sňatku Olivia vstoupila s novinářem Pierrem Galante a narodila dívku Gizel.

Herečka celou dobu hrála ve filmech, nejznámějšími se stali “Sladká Charlotte” a “Letiště 77”. V osmdesátých Olivia přerušila kariéru herečky, ale ještě hodně času bývala na TV.

Jedna z posledních hereckých roli Olivii byla imperatorka Maria Fedorovná v dramě “Anastázie: Annino tajemství”.

Manželství s Galantem také bylo rozvedeno. Po tom herečka přestěhovala do Francie, kterou herečka vždy měla rada. V kině Olivia také dostala svoje ocenění, v USA získala medaili za zásluhy v hereckém umění.

Doručil ji do vlastních rukou prezident USA Jeorge Bush mladší. Po dvou let jiný prezident Nikola Sarkozi udělil Oliviu vyznamenáním Čestný legií, a královna Elizaveta titulem dámy.

V roce 2018 natočili seriál “Zla krev”, který povídal o konfliktu mezi Bett Deviss a Joah Crouford. Olivia byla známá s Bett a nespokojena s tým, že ji nezeptali, koho bych viděla v roli sebe. Herečka zažalovala na seriál do soudu , ale bohužel prohrála.

Ve dnešní době Olivia má 103 roky. Bydlí sama a kvůli svému zdraví nemůže navštěvovat příbuzné. Před 6 lety pochovála svoji sestru, ale Olivia nepřišla na pohřbí. Jenom řekla, že bude smutná. Možná nezvládla prominout svoji sestru kvůli starým urážkám, nebo naopak nezasloužíla prominutí sama.

Share