Hlasování o nedůvěře vládě: „Koryta si udrží,“ řekl Babiš. Co by podle opozice měl Fiala udělat

Opoziční hnutí vyvolaly hlasování o nedůvěře vládě. Šéf hnutí ANO Andrej Babiš uvedl, že důvodem je to, že vláda neřeší energetickou krizi a to, jak jedná ministr vnitra Vít Rakušan (STAN). Vládní strany mají 108 poslanců z 200, zástupci opozice si proto uvědomují, že s největší pravděpodobností vláda nepadne. Informuje o tom CNN Prima News.

Andrej Babiš / Zdroj: youtube.com

„Je jasné, že vláda má 108 poslanců, koryta si udrží,“ řekl ve čtvrtek na brífinku Andrej Babiš.

Myslí si, že pokud by ale předseda vlády Petr Fiala (ODS) chtěl pro Českou republiku něco udělat, mohl by například odvolat ministra vnitra Víta Rakušana a ministra průmyslu a obchodu Jozefa Síkelu (za STAN).

Petr Fiala / Zdroj: youtube.com

Šéf resortu vnitra nechtěl odvolat ředitele Úřadu pro zahraniční styky a informace Petra Mlejnka. Šéf civilní rozvědky ale 31. srpna sám oznámil, že rezignoval. To byl jeden z důvodů, proč opozice chce, aby Vít Rakušan rezignoval.

Nápady ministra průmyslu předseda ANO a bývalý premiér označil za nesmysly a řekl, že jsou neakceptovatelné.

Vít Rakušan / Zdroj: youtube.com

Hlasování o nedůvěře vládě vyvolaly hnutí ANO a SPD, žádost podepsalo 74 zákonodárců. Šéfka poslanců ANO Alena Schillerová připouští, že hlasování může být neúspěšné.

Podle ní by ale každý poslanec musel říct, zda to podporuje, nebo ne. Dodala, že lidé to budou sledovat.

Alena Schillerová / Zdroj: youtube.com

Petr Fiala už dříve řekl, že nevidí důvod, aby odvolal šéfa resortu vnitra. Předpokládá, že Andrej Babiš se tímto způsobem snaží odvést pozornost například od soudu, který se bude konat tento měsíc.

PSALI JSME: MIMOŘÁDNÁ VALORIZACE PENZÍ: O KOLIK SE ZVÝŠÍ PRŮMĚRNÝ DŮCHOD OD ZÁŘÍ

PŘIPOMÍNÁME: PODPORA VLÁDNÍCH STRAN KLESLA: KDO BY VYHRÁL SNĚMOVNÍ VOLBY, KDYBY SE KONALY V SRPNU

Share