„Hodně to s ní zacloumalo“: proč Yvonne Přenosilová nevychází z domu a všechen svůj čas zavřená v bytě

Yvonne Přenosilová je považovaná za průkopnici českého rhythm & blues a rock & rollu. Zpěvačka zahájila svou kariéru na začátku šedesátých let. V roce 1964 nahrála píseň Roň slzy, díky které se proslavila. Nyní už však nezpívá, má vážné zdravotní problémy a tráví veškerý čas ve svém bytě.

Yvonne Přenosilová / Zdroj: youtube.com

Chronický zánět sedacího nervu je velkým problémem, Yvonne Přenosilová tím trpí. Z tohoto důvodu nikam nechodí a kromě toho nemůže sedět.

Její kamarádka, zpěvačka Marta Kubišová, v rozhovoru pro portál Aha! prozradila, že problémy její kolegyně jsou opravdu vážné, může jen stát nebo ležet. Nemoc jí neumožňuje sedět, o tom už může jen snít.

Yvonne Přenosilová / Zdroj: tv.blesk.cz

„Hodně to s ní zacloumalo. Vlastně se vůbec nemůže posadit,“ řekla Kubišová s tím, že často komunikují, probírají různé novinky a prý i drbou. Zpěvačka díky tomu nemyslí na své obtíže.

Teď tráví veškerý čas doma. Přenosilovou bolí nohy, chodí s berlemi a má i nervové tiky. V posledních letech se kvůli tomu její život dramaticky změnil.

Yvonne Přenosilová / Zdroj: youtube.com

„Nemůžu sedět delší dobu, to je to nejhorší. Proto teď vůbec nevystupuji, nechodím do divadla, nejezdím na výstavy ani do kina, jsem tady, doma,“ řekla pro časopis Týden Yvonne Přenosilová.

PSALI JSME: SLAVNÁ CÉLINE DION SLAVÍ 55 LET: LÉKAŘI JÍ DIAGNOSTIKOVALI NEVYLÉČITELNÉ ONEMOCNĚNÍ

PŘIPOMÍNÁME: SURVIVOR: KMEN HRDINŮ TRUCHLÍ. PEPA SE DOZVĚDĚL SMUTNOU ZPRÁVU, ZATÍM SE NEMŮŽE ROZLOUČIT S DĚDEČKEM

Share