Hvězda Petra Černocká posílá půlku své penze zpátky: Jaký má na to důvod

Herečka a zpěvačka Petra Černocká vypadá báječně, i když je jí 72 let. Příznívci si pamatují, jak před 50 lety si zahrála i zazpívala mladou čarodějnici Saxany. Momentálně je však důchodkyní, ale pokračuje pracovat. Přitom odesílá část svého důchodu zpátky státu.

Petra Černocká/Zdroj: youtube.com

Podle serveru Českédůchody.cz Petra Černocká prozradila, že když otevírá občanku, vidí, kolik jí je a tak to vypadá, že je seniorkou. Zhruba deset let je důchodkyní.

Nemůže ríct, že je penze pro ni dostatečná, poněvadž neustále vystupuje. A tak může značnou část peněz vracet zpátky státu.

Petra Černocká/Zdroj: youtube.com

Kromě toho platí sociální a zdravotní pojištění a odvádí daně. Na obě pojištění je nutno poslat asi polovinu své penze.

Zbytek důchodu Petra posílá na charitu takovým organizacím jako Člověk v tísni, Arcidiecézní charita a Lékaři bez hranic.

Petra Černocká/Zdroj: youtube.com

To si může dovolit, protože se živí zpíváním na vystoupeních. Má dost peněz, aby jí stačilo žít podle vlastních představ. Nikdo zatím neví, jak to bude dál.

Dříve si šetřila na stáří podle doporučení své matky. „Zadní vrátka, to je moje silná stránka,“ zmínila pro České důchody Petra Černocká.

Petra Černocká/Zdroj: youtube.com

Tajemství mladě vypadající herečky je jóga, správná strava a dokonalé líčení.

PSALI JSME: BÁRA BASIKOVÁ PO ROZCHODU S PARTNEREM UPŘÍMNĚ PROMLUVILA O SVÉM NEJVĚTŠÍM PŘÁNÍ: NOVOU LÁSKU NECHCE VYHLEDÁVAT

PŘIPOMÍNÁME: FANOUŠCI MAJÍ O JIŘINU BOHDALOVOU OBAVY: HEREČKA VŠAK POSLALA NEOBVYKLÝ VZKAZ

Share