Jak by se měl léčit člověk, který se nakazil omikronem: Lékaři mají tři základní rady

Příznaky nákazy omikronem mohou být podobné příznakům jakékoli jiné viróze. Tato mutace napadá především horní cesty dýchací. Tentokrát se příznaky liší od těch, které měla původní varianta viru. Lékaři popsali, jak by se měl člověk léčit, kdyby se nakazil omikronem. Informuje o tom server iRozhlas.cz.

Příznaky nové mutace jsou únava, teplota, mohou bolet svaly a klouby. Kromě toho může bolet hlava, člověk může mít rýmu a zánět dutin.

Testování na koronavirus / Ilustrační foto / Zdroj: youtube.com

Dalším příznakem je, že se člověk může v noci hodně potit. Děti mohou mít další příznak, a to vyrážku. Ale je třeba také říci, že ztráta chuti a čichu nepatří k příznakům omikronu.

Podle studií tato varianta viru napadá především nosohltan. Kašel proto také není příznakem. Člověk, který se v současné době nakazil koronavirem s velkou pravděpodobností nebude mít velké dýchací problémy.

Lidé s rouškami / Ilustrační foto / Zdroj: gettyimages.com

Lékaři mají tři základní rady, jak léčit omikron, a to paracetamol, čaj a postel. To znamená, že člověk by musel odpočívat, ležet a spát, a také pít hodně tekutin. Kdyby měl bolest nebo teplotu, mohl by si vzít paralen a na ucpaný nos by si mohl vzít nějaké nosní kapky.

Podle praktického lékaře Cyrila Muchy pokud je člověk zdravý a má lehkou teplotu, nejlepší možností by nebylo ji srážet. Vysvětlil, že je to obranný mechanismus těla, takže lehká teplota je normální reakce.

Zdravotníci / Ilustrační foto / Zdroj: youtube.com

„Jestliže organismus cíleně zvedne teplotu, dejme tomu na 37 nebo 38 stupňů, tak se najednou ten vir mnohem hůř množí,“ řekl Cyril Mucha ze Společnosti všeobecného lékařství. Běžné viry se nejlépe množí při běžné tělesné teplotě.

Pokud někdo, kdo se nakazil, má příznaky omikronu a také trpí nějakým chronickým onemocněním, měl by kontaktovat svého praktického lékaře. Doktor může pro takového pacienta předepsat speciální lék.

Zdravotníci / Ilustrační foto / Zdroj: youtube.com

Spojit se s praktickým lékařem by měli i lidé, kteří potřebují neschopenku. Pacienti starší 60 let by museli informovat lékaře o svých onemocněních nebo poruchách imunity. Některým pacientům může lékař zajistit specifickou léčbu.

Psali jsme:„První fotka byla ve dvaadvaceti, druhá ve čtyřiceti a třetí bude v šedesáti“: Eva Decastelo na obálce časopisu. Bude-li herečka pózovat potřetí

PSALI JSME: ROMAN PRYMULA SE VYJÁDŘIL K SUBVARIANTĚ BA.2: SPEKULUJE SE, ŽE BY SE TATO MUTACE MOHLA RYCHLEJI ŠÍŘIT

PŘIPOMÍNÁME: VÁLEK ŘEKL, KDY SE SPUSTÍ REGISTRACE K VAKCÍNĚ NOVAVAX, KTERÁ JE VYROBENA TRADIČNÍ METODOU: MINISTR ZDŮRAZNIL, ŽE OMIKRON VYVRCHOLÍ PŘÍŠTÍ TÝDEN

Share