„To je krásné“ : Žena „odmítla“ porodit, dokud nebyl make-up hotov

Kromě skutečnosti, že porod je bolestivý a únavný, dříve to také nebylo esteticky příjemné. A na náhodných fotografiích vypadaly ženy vždy vyčerpané a neatraktivní.

Ale nový režim, který se šíří na Instagramu, chce tento proces učinit okouzlujícím. Nyní, v procesu bojů, ženy z různých zemí světa dělají svůj nádherný make-up, píše Cosmetify BoredPanda.

.

Některým se může zdát divné, že se v této těžké chvíli připraví na práci s kamerou, ale studie společnosti Cosmetify ukázala, že 64 procent žen ve věku 18 až 31 let před porodem podstoupilo kosmetické procedury, včetně odstranění chloupků (65 procent), manikúry (57) procent), pedikůry (43 procent), opalovací sprej (37 procent) nebo foukáním, stříhání vlasů nebo styling (32 procent).

Na snímku je blogerka krásy Alexis Jade z Kalifornie, která během čekání na narození dítěte nahrála lekci líčení.

.

Skutečný obraz porodu byl po staletí stigmatizován a ženy se cítily pod tlakem, aby skryly nevzhlednou realitu. Sociální média to změnily.

Přesto je příjemnější dívat se na krásné já, než navždy skrýt fotografie před porodem, protože vypadaly hrozně, ženy si jsou jisty.

.

Ve stejné studii byli respondenti dotázáni, proč jsou tak znepokojeni svým vzhledem po porodu, a mezi hlavní důvody patřila touha vypadat dobře na fotografiích (31 procent), představitelná pro návštěvníky (26 procent), nebo nevypadat nemocně, vyčerpaná a unavená (22) procent).

Další studie ukázala, že průměrná žena aplikuje make-up do dvou a půl hodin po porodu.

Lee Ann Jarrell vzala její vzhled tak vážně, že „odmítla“ porodit, dokud nebyl make-up hotov.

.

U některých žen rituál líčení před porodením rozptyluje pozornost od bolesti při kontrakcích, zatímco jiné to dělají, aby zveřejňovaly fotografie na Instagramu.

.

Newyorská vizážistka Alaha Karimi se stala populární díky třem fotografiím věnovaným prenatálnímu líčení, které sdílela v roce 2016.

.

V rozhovoru uvedla, že makeup se stal nesmírně nutným rozptylením od bolesti při kontrakcích. „Šla jsem do nemocnice v 7:30 ráno, kontrakce trvalo celkem 10 hodin,“ řekla.

„Dostala jsem epidurální anestézii kolem 8:30 nebo 9:00, takže když se začala pustit, musela jsem se zbavit bolesti.“

.

V roce 2015 Alaha sdílela své obrázky v procesu nanášení make-upu a poté uprostřed byla další fotografie toho, jak procházela kontrakcemi.

.

Alakha je známá pro svá tajemství svatebního make-upu a žertovala, že pokud její make-up dokáže vydržet svatbu svými slzami, může také vydržet proces porodu.

.

Ženy by měly vždy konzultovat své lékaře, pokud jde o bezpečnost finančních prostředků. „Seznam přísad je vždy v sestupném pořadí,“ řekla vizážistka z New Yorku Mary Irwin.

„Pamatujte, že první tři ingredience budou nejaktivnější. Navíc, čím je seznam menší, tím je méně pravděpodobné, že budete mít reakci. “

.

Americká bloggerka Brianna Lynch se snaží použít make-up, ale je přerušena manžetou pro měření krevního tlaku.

.

„V průběhu těhotenství se pokožka obnovuje rychleji, takže se můžete oloupat,“ říká Shilpi Agarwal, MD.

.

Mimochodem, ne všechny ženy to dělají samy. Když se chystala porodit, make-upová umělkyně Queensland Gold Coast Tigan Woodfordová vytvořila svou švagrovou.

„Zavolali mi ve dvě hodiny ráno a řekli, že měla první záchvaty,“ vzpomíná Tegan a řekla, že okamžitě šla do Adelaide.

Některé ženy se připravují na porod předem, jako tato nastávající matka ze Severního Irska, která vstoupila do nemocnice v plných šatech.

.

Podle pobočky OBGYN v Arizoně: „Většina kosmetiky, jako jsou prášky, základy, řasenka, oční linky atd., Ale měli byste se vyhnout make-upovým přípravkům, které obsahují retinoidy nebo kyselinu salicylovou.“

Uživatelé sítě různě hodnotili úsilí okouzlujících matek. Někteří byli potěšeni svým vzhledem a krásnými obrázky, jiní měli pocit, že celé tabulky s kosmetikou byly příliš.

Share