„To je naprosto fantastický“ : Netradiční dům, který skrývají české hory, je potěšením pro lidi z celého světa

Architekt Pavel Micek postavil v horách dům pro odpočinek, který kombinoval materiály jako beton a dřevo.

Nachází se na svahu. Rozloha domu je více než 185 metrů čtverečních. Chata je určena pro čtyři osoby. Chalupa se nachází v České republice, v jižní části Moravskoslezských Beskyd.

Tradice a modernost

Svým tvarem odpovídá chalupě tradicím výstavby tohoto kraje. Ale navzdory poctě tradicím, design budovy splňuje všechny trendy naší doby.

.

Ve spodní části budovy leží betonový kvádr zapuštěný do svahu. Horní část budovy je reprezentována lehčími materiály a je navržena ve tvaru trojúhelníku.

Chalupa je lemována modřínovými deskami.

.

„Založení kostkového domu s dominantně vystupující střechou a umístění na strmém kopci odráží tradiční způsob stavby v této oblasti České republiky,“ vysvětlil architekt Pavel Micek .

Vnitřní a vnější struktura domu

Ve spodním patře jsou ložnice, koupelny a další technické místnosti. Toto uspořádání umožňuje zcela uvolnit první patro.

Má prostorný obývací pokoj. K dispozici je také jídelna a kuchyň. Je zde dostatek prostoru pro velké množství hostů.

.

Pod střechou je také mezipatro.

.

Silueta budovy je v dokonalé harmonii s místní krajinou a je jejím pokračováním.

.

Na některých místech jsou betonové prvky budovy otevřené pro oko, ale některé bloky byly natřeny bíle. Panely modřínu pokrývají celý interiér domu od podlahy po strop. Kuchyňské skříňky a několik dalších nábytkových prvků jsou vyrobeny z modřínu.

.

Okna budovy představují různé tvary a velikosti. V obývacím pokoji se jedná o velké trojúhelníkové struktury. V ložnicích jsou to malá zapuštěná okna, která dodávají prostorům tolik potřebné soukromí.

.

Nedaleko se nachází dvě schodiště. Jsou však zjevným kontrastem.

.

První, vedoucí z prvního patra, je vyroben z oceli. Druhý, stoupající k mezaninu, je vyroben ze dřeva a má pod ním skryté úložiště.

.

Dům má také krytý balkon, který se rozprostírá po celé šířce budovy. To je skvělé místo pro vychutnání západu slunce.

.

Architekt budovy Pavel Mitschek shrnuje své dílo následovně: „Jedná se o netradiční tradiční chalupu v idylicky krásné horské krajině.“

Share