Jiří Bartoška chystá filmový festival v Karlových Varech : „Původní termín konání MFF KV prozatím zůstává v platnosti“

Ještě nedávno náměstek ministra zdravotnictví Roman Prymula řekl, že s největší pravděpodobností se letos v létě žádné festivaly konat nebudou. Před Jiřím Bartoškou byla složitá volba, zda festival v Karlových Varech zrušit, nebo změnit datum jeho konání.

A zdá se, že ho nezastaví koronavirus v přípravě na filmový festival. A to přesto, že mu minulý měsíc bylo 73 let a že kdysi měl rakovinu mízních uzlin. Co tedy bude s letošním festivalem?

V době pandemie koronaviru by se měl Jiří Bartoška šetřit, protože už není mladý. Kromě toho před šesti lety měl rakovinu lymfatických uzlin a před třemi lety měl podezření na infarkt.

.

„Mám pocit, že asi nemůžu říct: Jsem vyléčený. Jako nikdy není vyléčený alkoholik, vždycky je to člověk, který je abstinující alkoholik. A to je i tato nemoc“ řekl o něco dříve Jiří Bartoška.

Dodal, že je to strašná nemoc, ale lidé z toho s největší pravděpodobností dělají mnohem děsivější slovo.

Proto teď slavný herec nesedí celou dobu doma, občas vyrazí na ulici za prací, zejména kvůli filmovému festivalu.

I v tak složité situaci pandemie, kdy jsou zavřené hranice a nikdo neví, co bude za týden, pořádá Jiří Bartoška filmový festival v Karlových Varech.

.

Letos by se měl konat jubilejní 55. ročník filmového festivalu. Pokud se nic nezmění, začátek bude 3.července a skončí 11. července.

„Původní termín konání MFF KV prozatím zůstává v platnosti“ oznámila to Uljana Donátová, mluvčí MFF KV. Podle ní zatím k žádné změně termínu nedošlo.

„Pokud dojde knějakým změnám ohledně letošního ročníku MFF KV, které sivyžádá aktuální situace šíření nákazy koronavirem nebo nařízení státu s tím spojená, budeme otěchto změnách neprodleně informovat“ řekla Uljana Donátová.

.

To znamená, že fanoušci se zatím mohou radovat. Je ale také pravděpodobné, že letos budou chybět celebrity z jiných zemí.

Důvodem je zatím mnoho neurčitosti, například zda se hranice do té doby otevřou, nebo ne.

Share