„Jirka už nemohl mluvit, tak jsme si jen psali dopisy“ : Poslední zpráva od Jiří Pomeje

Měl mimořádnou touhu po životě. Herec Jiří Pomeje věřil, že bude žít, což jinak prostě nejde.Ještě dva dny před smrtí přemýšlel, jak se vydá na procházku.

Ale rakovina byla silnější než jeho touhy. Mnohé se dozvědělo z dopisu herce svému příteli Pavlu Páskovi, který napsal krátce před smrtí.

.

Právě Pavel Pásek byl tím přítelem Jiřího Pomeje, který ho neustále podporoval a dokonce mu v nemocnici platil péči.

26.2.2019 herec Jiří Pomeje se už nemohl bránit a zemřel na rakovinu.

Před svou smrtí už herec nemohl mluvit, a tak jen psal dopisy. Necelé dva dny před svou smrtí napsal Jiří Pomeje svému kamarádu.

.

„Svěřil se mi, jak mu hrozně chutná obyčejná voda a jak se těší do lesa. Na to, že to bylo krátce před skonem, tak si řeknete, jak je tohle možné“ pověděl Pavel Pásek.

Podle Pavla Jiří Pomeje byl šílenec v dobrém slova smyslu. Byli to kamarádi, kteří se znali dvacet let.

Pavlovi se líbilo, jak se herec choval ve společnosti, bylo to neobvyklé. Jiří Pomeje chtěl být středem pozornosti.

.

Rok po smrti svého kamaráda se o tom rozhodl vyprávět Pavel Pásek.

Pavel vzpomíná, že po operacihrtanu poté herec přišel o hlas.Pro člověka, který žije herectvím, ztráta hlasu je jako smrt.

„Najednou ho nebylo slyšet vůbec, a to musela být pro něj hrůza“ dodal Pásek.

Květen 2017 byl pro Jiřího Pomeje děsivý, zjistil, že má rakovinu hrtanu. Začal se léčit a podstoupil přes třicet chemoterapií. Spálilo mu to hrtan.

Lékaři na operaci trvali, ale herec to odmítal, nechtěl se smířit s představou, že by nemohl mluvit.

Jiří Pomeje se i zde rozhodl jednat po svém, naslouchal alternativní medicíně.Rozhodl se vyzkoušet Breussovou dietu, tedy jen zeleninu a bylinné čaje, prakticky hladovku.

.

Trvalo to přesně šest týdnů.Za tu dobu zhubl o dvacet kilogramů, kvůli čemuž ztratil hodně sil.

Poté byl herec hospitalizován s těžkou formou zápalu plic.

Na začátku roku 2018 si Jiří Pomeje uvědomil, že rakovina nikam nezmizela.Nakonec s operací souhlasil a dokonce souhlasil, že mu budou odebrány hlasivky.

.

Když vyšel z nemocnice, začal zneužívat alkohol.Mimo jiné od něj odešla manželka Andrea Pomeje s jejich dcerou Aničkou.To ještě více zasáhlo psychiku herce.

Pokračoval v pití.Na konci roku 2018 se jeho kamarád Pavel Pásek rozhodl, že Jiří Pomeje už musí být převezen do nemocnice a podroben novému vyšetření.

Ukázalo se, že rakovina se vrátila a je silnější než předtím.Ale tentokrát už byla rakovina po celém těle.

Pavel Pásek se poté rozhodl zaplatit péči o svého přítele v nemocnici. Tam také Jiří Pomeje zemřel 26. února loňského roku.

Share