„Jsem tak šťastná“ : 31letý bakalář pozval 89letu sousedku, aby se k němu přestěhovala

Jak blízko znáte své sousedy? Dost byste je mohli pozvat na návštěvu? A pozvat k pobytu doma?

V roce 2013 se hollywoodský herec Chris Salvatore usadil naproti 85leté Norma Cook a její kočce Hermes. Vždy pozdravili, pak se setkali a stali se přáteli.

Navíc: když se Norma stala úplně slabou a potřebovala neustálou péči, 31letý Chris ji pozval, aby se přestěhovala do svého domu!

Když Norma dosáhla 89 let, její zdraví se začalo prudce zhoršovat. Šla do nemocnice, kde lékaři řekli, že ji nemohou nechat jít domů bez dohledu. Nedaleko však neměla děti a příbuzné.

Salvatore spustil online fundraiser pro Cooka. Když se však probírali několika pečovateli, uvědomil si, že musí vzít věci do svých rukou.

„Jedinou alternativou bylo poslat ji do pečovatelského domu,“ řekl. „Nemohl bych to udělat ženě, která se stala téměř mojí babičkou.“

Pozval ženu, aby se usadila ve svém bytě.

Jsem tak šťastná, že jsem jí mohla dát příležitost žít zbytek svých dnů doma,“ řekla Salvatore. „Nedokážu si představit, jaké to je: žít život v nemocnici bez přátel a domácích zvířat.“

Sousedé spolu dobře vycházeli.

„Vždycky sledujeme zprávy,“ řekl Cook. „Většinou jsme si povídali, pili šampaňské a jedli arašídy.“

Bohužel 15. února 2017 Norma Cook zemřela. Salvatore to nahlásil na Instagramu , kde společně zveřejňoval fotografie ze svého života.

„Zavolala mi vnuka, kterého nikdy neměla,“ napsal.

Chris Salvatore to udělal z laskavosti – neměl žádné závazky vůči vnější ženě. A to je úžasná lekce lidstva, lásky a péče o druhé!

Share