„Kam zmizel Miloš Zeman“: v době šířící se pandemie koronaviru Češi se začali ptát kde je a co dělá prezident

Během šíření koronaviru na území České republiky na obrazovkách vidíme především premiéra Andreje Babiše a členy jeho vlády.

Není proto divu, že se Češi začali na Facebooku ptát, kde je prezident Miloš Zeman.

.

Na sociálních sítích proto prezidentův mluvčí Jiří Ovčáček zveřejnil příspěvek, ve kterém popsal Zemanův program o víkendu.

Ovčáček napsal, že prezident pracuje na zámku v Lánech a o víkendu měl schůzku s ministrem zdravotnictví Adamem Vojtěchem.

.

Další schůzky jsou naplánované během tohoto týdne a bude se o nich dodatečně informovat.

Naposledy se Miloš Zeman objevil 10. března na televizi Nova.

.

Poté Jiří Ovčáček na sociálních sítích pochválil kroky premiéra Andreje Babiše a řekl, že to není obyčejný politik, ale „člověk s nezpochybnitelnými manažerskými schopnostmi“.

Další informace jsou i na webu Pražského hradu a uvádí se tam, že prezident podepsal několik zákonů a přijal nového ombudsmana Stanislava Křečka.

.

Miloš Zeman rovněž říkal, že plánoval odletět na summit v Čině a dvoutýdenní karanténu po návratu chtěl strávit právě na zámku v Lánech.

Summit však byl zrušen kvůli šíření nového typu koronaviru.

.

Ke svým občanům dnes promluvil prezident Německa Frank-Walter Steinmeier, který vyzval obyvatele k pochopení omezujících opatření a dodal, že Německo v souboji s COVID-19 určitě zvítězí.

Slovenská prezidentka Zuzana Čaputová aktuálně na veřejnosti vystupuje s rouškou a takovým způsobem ji propaguje.

.

Share