Karel Janeček promluvil o soupeřích v prezidentských volbách: kandidát však nevěděl, o kolik zdražila hladká mouka

V lednu příštího roku budou čeští občané volit hlavu státu, svou kandidaturu oznámilo již 19 lidí. Jedním z prvních byl Karel Janeček, který ještě letos v lednu řekl, že bude kandidovat. Matematik a miliardář však neočekává, že by šéf hnutí ANO a bývalý premiér Andrej Babiš oznámil svou kandidaturu. Řekl to v pořadu Nový den na CNN Prima News.

Karel Janeček / Zdroj: youtube.com

Matematik se domnívá, že jeho dvěma soupeři jsou generál ve výslužbě Petr Pavel a ekonomka Danuše Nerudová. „Soupeře tolik neřeším,“ uvedl Karel Janeček.

Kandidát na prezidenta nyní sbírá podpisy, podle něj vše probíhá podle plánu. Do 8. listopadu má ještě čas a doufá, že se mu podaří nasbírat kolem 60 tisíc podpisů.

Karel Janeček / Zdroj: youtube.com

Myslí si také, že Andrej Babiš nebude kandidovat. Bývalý předseda vlády podle něj chápe, že ve druhém kole voleb prý nevyhraje.

Moderátoři se ho také ptali, zda ví, o kolik za poslední rok zdražil kilogram hladké mouky. Odpověděl, že nemůže říct, o kolik korun zdražila mouka, ale myslel si, že cena stoupla o 21 procent.

Karel Janeček / Zdroj: youtube.com

Moderátoři mu však řekli, že cena za poslední rok vzrostla o 104 procent. „Já moc nakupovat nechodím, to musím přiznat,“ řekl Karel Janeček.

PSALI JSME: SENIOŘI S NÍZKÝMI DŮCHODY CHTĚJÍ, ABY VALORIZACE BYLA SPRAVEDLIVÁ: JAK NA TO REAGOVAL MARIAN JUREČKA

PŘIPOMÍNÁME: JAK SE OBCHODY SNAŽÍ SNÍŽIT VÝDAJE ZA ENERGIE: JEDEN OBCHODNÍ ŘETĚZEC SE ROZHODL ZMĚNIT OTEVÍRACÍ DOBU

Share