„Každé ráno seděl na koberci a s nadějí vrtěl ocasem“: Tento pes u dveří školy čekal na pomoc

V Houstonu v Texasu přišel učitel základní školy Caleb Schaeffer ráno jako obvykle a nečekaně viděl u dveří školy černého psa.

Pes seděl na koberci přímo přede dveřmi, díval se na lidi a s nadějí vrtěl ocasem, když někdo vstoupil nebo opustil místnost.

Schaeffer prošel kolem psa a začal se připravovat na lekci, ale nedokázal přestat myslet na chvění od chladného a pravděpodobně hladového psa.

Rozhodl se vrátit ke dveřím, ale už tu byla služba pro toulavých zvířat, jak ji zřejmě někdo z vedení školy nazýval.

.

Schaeffer nevěděl, zda chytili tohoto psa, nebo ne, protože to nebylo nikde vidět, a vrátil se znovu do své třídy. Ale příští ráno, když přišel do práce, znovu uviděl stejného psa u dveří školy.

A pes se tentokrát na muže radoval, jasně ho poznával a ještě víc vrtěl ocasem.

„Byl očividně šťastný, že mě viděl. A když jsem se k němu přiblížil, okamžitě jsem viděl, jak je špatný. Byl zakrytý vředy z kožní choroby a pravděpodobně to způsobovalo hodně utrpení. Neustále zakňučel a mučil se.“

.

Ale tentokrát se Schaefferovi nepodařilo psa pomoci. Když vyšel po hodinách, aby ho zkontroloval, pes už nebyl u dveří. Ale hádejte, kdo na něj znovu ráno čekal u dveří školy? Stejný pes znovu!

„Tentokrát ke mně jen běžel, pozdravil mě a pak jsem se rozhodl jednat rychle. Vrátil jsem se na své auto na parkovišti a zavolal na mě psa a lákal jsem ho obědem. Když se přiblížil, jen jsem to vzal a položil na sedadlo. “

.

Schaeffer neměl moc času, než začaly hodiny, a proto si psa jednoduše vzal do svého domu a nechal tam pod dohledem své manželky a požádal ji, aby psa nakrmila.

Po práci se Schaeffer vrátil na své místo a začal pojmenovávat různé úkryty, aby k nim mohl vzít psa. Nemohl psa, kterého nazval Clive, dlouho držet ve svém bytě, protože už měl jednoho psa a pronajímatel zakázal držet dva psy.

.

Z nějakého důvodu však žádný z útulků nesouhlasil s převzetím psa, a pak Schaeffer sám vzal Clive na veterinární kliniku, aby mohli psa prozkoumat a zahájit jeho léčbu.

Schaeffer později vytvořil stránku na GoFundMe, aby získal peníze na úhradu za lékařské služby.

Potřeboval sbírat jen jeden a půl tisíce dolarů a sbíral 1600 dolarů, to znamená, že Cliveova léčba byla plně zaplacena a dokonce i trochu zůstalo na pár balení potravin.

.

Ale znovu vyvstala otázka, kde bude Clive žít. Schaefferovi se podařilo připojit ho k sirotčince v okrese, ale tam utratili zvířata, která nemohli najít majitele v předepsané době, a toto období se již v Clive končilo.

Nakonec měli Schaeffer a Clive opravdu štěstí, pes se začal zajímat o soukromý úkryt „Lucky Lab Rescue“ v Austinu. Schaeffer byl velmi šťastný, zvláště proto, že úkryt za jeho peníze přenesl Clive z Houstonu do jejich města.

.

V Austinu si pár dobrovolníků chvíli vzalo psa. Pod jejich dohledem se pes rychle vzpamatoval a jednoduše rozkvetl. Podle Stephanie Brighton, Clive je speciální pes, velmi milující a velmi potřebující lidskou společnost.

.

Caleb Schaeffer mezitím říká, že Clive zůstane ve svém srdci po dlouhou dobu. Svým studentům vypráví obtížný příběh psa a doufá, že to naučí laskavost a péči o zvířata.

Share