Každý, kdo přijede do Británie bude muset projít dvěma testy na covid-19

Všichni cestující vstupující do Velké Británie budou během povinné karantény dvakrát testováni na přítomnost koronaviru. Úřady Spojeného království ohlásí přesné detaily opatření příští týden.

 

Boris Johnson / Zdroj: youtube.com

 

V předvečer bylo známo, že pro cestující přicházející ze zemí se zvýšeným rizikem importu nových mutací koronaviru bude 15. února zahájena povinná desetidenní karanténa v britských hotelech.

 

Opatření v UK / Ilustrační foto / Zdroj: youtube.com

 

Jak vypočítaly noviny, každého, kdo chce přijít do království, nyní čeká trojitý test: první test 72 hodin před cestou, další dva po příjezdu.

 

Letiště / Ilustrační foto / Zdroj: youtube.com

 

„Posílení našeho testovacího režimu tak, aby zahrnoval všechny příchozí během izolace, poskytne další vrstvu ochrany a umožní nám lépe sledovat všechny nové případy, které mohou být do naší země přivedeny, a poskytne nám ještě více příležitostí k detekci nových mutací,“ uvedl v publikaci The Guardian zástupce britského ministerstva zdravotnictví.

 

Opatření v UK / Ilustrační foto / Zdroj: youtube.com

 

1. února, bylo v Anglii objeveno 11 případů kmene Jihoafrické mutace covid-19, která byla zaznamenána u lidí, kteří nenavštívili Jihoafrickou republiku a ani se nekontaktovali s turisty, kteří byli na území Jižní Afriky.

Od 4. ledna byl ve Velké Británii zaveden národní lockdown kvůli šíření koronaviru. Vláda nevyloučila možnost prodloužení karantény do konce března a došlo k výraznému zpřísnění omezujících opatření. Kromě toho byla v království v prosinci 2020 identifikována nová zmutovaná varianta koronaviru, která je mnohem infekčnější než předchozí kmeny.

 

Opatření v UK / Ilustrační foto / Zdroj: youtube.com

 

PSALI JSME: EXISTUJE RIZIKO ZASTAVENÍ OČKOVÁNÍ V ČR: JAK SE K TOMU VYJÁDŘIL MINISTR ZDRAVOTNICTVÍ

PŘIPOMÍNÁME: LADISLAV DUŠEK PŘEDPOKLÁDÁ, ŽE POČET NAKAŽENÝCH V ÚNORU MŮŽE BÝT ZHRUBA STEJNÝ JAKO V ŘÍJNU: PŘÍČINOU MŮŽE BÝT BRITSKÁ MUTACE KORONAVIRU

Share