„A kdo by nechtěl navštěvovat mši, na které jsou psi?“ : Dobrý kněz přivede do kostela toulavé psy – aby našli nové rodiny

Bezdomovci v Brazílii pravidelně navštěvují bohoslužby, aby našli své nové majitele. Pokud si myslíte, že se nějak magicky obracejí k Bohu o pomoc, bohužel to není úplně pravda.

V dnešní době ne každý je pozitivní na kněze. Ale mezi nimi jsou ti, kdo ohromí svou laskavostí. Jako otec Juan Paulo Araujo Gomes , vedoucí farnosti Santana ve městě Gravata v Brazílii.

To, co dělá pro toulavé psy, se může inspirovat.

.

Každou neděli se v kostele Gravata v Paróquia de Sant’Ana děje něco neobvyklého. Kněz zve opuštěné pouliční psy, aby se stali součástí jeho služby. Dělá to proto, aby jim pomohl najít nový milující domov.

.

Dveře jeho kostela, stejně jako jeho velké srdce, budou těmto zvířatům vždy přístupná. A kdo by nechtěl navštěvovat mši, na které jsou psi?

.

Psi nám dávají nezištnou lásku, rozesmívají nás. Proto bude spravedlivé jim vrátit své dobro. Možná nebudete věřit v Boha, ale pokud věříte v laskavost a soucit, můžeme postupně udělat svět lepším místem.

.

Otec Juan Paulo vkládá do své farnosti toulavé psy a upřímně doufá, že si někdo během bohoslužby všimne a vyzvedne je.

Proto každou neděli kněz zajišťuje, aby byli psi v centru pozornosti – zaujímají čestné místo, kde je vidí každý.

.

Bez ohledu na to, jak důležité se mohou na oltáři zdát, psi mají psy. Vždy budou chtít náklonnost. Štěňata se často přidávají ke knězi u oltáře a žádají je, aby si poškrábali žaludek. A otec Joan to pro ně dělá.

.

„Vždy mohou vstoupit, spát, jíst, pít vodu a najít útočiště a ochranu, protože to je dům Boží, a oni jsou stvořeni jím ,“ napsal otec João Paulo na Facebooku.

.

Aktivně se podílí na zvyšování povědomí lidí o jeho poslání a zve ty, kteří mají zájem o přivedení nového člena rodiny domů.

.

Mnoho opuštěných psů trpí brutálním pouličním životem a zoufale potřebují naléhavou pomoc a pozornost. Kněz jim nejen poskytl dočasný domov, ale také je nakrmil a poskytl jim veškeré nezbytné lékařské ošetření.

.

Díky otci Juanu Paolomu se počet psů na ulicích Gravaty s 228 000 obyvateli výrazně snížil.

.

Desítky toulavých psů již našly milující rodiny. Ve skutečnosti, když potkal zvířata, sám některé z nich vzal domů.

.

„Pomohl jsem několika psům s vážnými zdravotními problémy.“ Některé jsem přivezl do farního domu a později se uchránili. Tři z nich zůstali u mě. Moje děti s nimi spí v posteli , “řekl otec.

.

Šlechta kněze nezůstala bez povšimnutí. V sociálních sítích lidé neomezovali obdiv a požehnání a také říkali, že to je skvělý vzor pro nás všechny.

.

Kupodivu, ale nejedná se o první výskyt psů a jiných zvířat v kostelech. Zdá se, že se v těchto místech cítí pohodlně.

.

A co si myslíte o tom, že do kostela mají povoleni psi?

Share