„Když ho viděli, byli nadšení“ : Dědeček koupil školní autobus a teď vezme do školy 10 svých vnoučat

Dědové často hýčkají své vnoučata – to není nic nového. Jen málokdo je však ochoten zacházet až k tomuto dědovi z amerického státu Oregon.

O Vánocích koupil Doug Haze malý školní autobus s jediným účelem: přivést každý den jeho deset vnoučat do školy. Tento neobvyklý dárek je potěšil několik dní před Vánocemi.

.

„Když ho viděli, byli nadšení,“ říká.

Polovina jeho vnoučat chodí do malé soukromé školy, která nemá vlastní autobusy, takže rodiče musí každý den přivádět a vyzvedávat studenty.

„Děti vždy říkají:“ Máme skvělou školu, ale nemáme dost školního autobusu!“, Říká Doug.

A nyní je problém vyřešen – to vše díky nádhernému dědovi!

Zbývajících pět vnoučat je stále předškolních, ale brzy také půjdou do školy a budou moci jezdit po dědečkovém expresu po mnoho let, jak Hayes nazýval svůj autobus. Toto jméno dokonce napsal na palubu.

.

Všechna vnoučata Khayze žijí v okruhu 20 minut od svého domu a do školy od něj jen asi čtyři kilometry. Proto je plánuje doručit všechny ráno před prací.

Tento nápad se poprvé dostal do jeho mysli, když se jeho žena Amy zeptala, jaké velké cíle chtěl v životě dosáhnout.

Chci mít autobus, který každé ráno vyzvedne všechny vnoučata a vezme je do školy před prací,“ odpověděl na otázku své ženy.

Tak malý autobus. Budeme zpívat písničky, chatovat a oni budou mít nezapomenutelné dojmy o dědečkovi. Kromě měnové stránky věcí bych chtěl autobus.“

A pak se sen stal skutečností: Doug a Amy začali vážně zvažovat, co by to stálo.

Hledání trvalo asi měsíc a nakonec manželé našli autobus, již vyzdobený speciálně pro děti – s magnety a čísly na stropě. Rozhodli se vybavit všechna sedadla bezpečnostními pásy.

A jak reagovaly děti na současnost? Ano, byli nadšeni!

.

Nyní se děti dostanou do školy vlastní dopravou, ale dědeček věří, že byl ještě šťastnější.

„Podstatou tohoto daru bylo to, že můj manžel mohl ovlivnit příští generaci a zanechat jim nádherné vzpomínky na to, jak každý den spolu trávili,“ říká Amy Hayes.

Dědeček plánuje letět první let den po skončení zimních prázdnin.

Share