Konec zvířat v cirkusech v ČR: „Zvířata by tam dožila, ale už by nesměla být množena“, chce ministr

Česko zřejmě čeká nový politický rozkol. To vše kvůli zvířatům, a přesně kvůli týránízvířat.

Ministerstvo zemědělství loni připravilo zákon a už vstoupil v platnost. Ministerstvo životního prostředí ale chce vše změnit.Dojde i na uzavření všech cirkusů v zemi.

.

Podle nového zákona, který připravuje Ministerstvo životního prostředí bude zakázáno drezírovatmladá divoká zvířata,zákaz dovozu velkých dravcůa jejich rozmnožování v nesvobodě.

Ministr životního prostředí Richard Brabec říká, že to všechno chce zakázat, protože na divoké zvěři se teď prostě dělá byznys.

.

Ministerstvo zemědělství ale nabídlo alternativu, a to vydat jednotlivým cirkusům licence.

Mluvčí ministerstva zemědělství uvedl, že stát musí cirkusy přísně kontrolovat a zároveň jim vydávat speciální licence. Musí být vypracován soubor opatření pro kontrolu a dohled nad jejich činností.

.

S takovými návrhy souhlasilo i Ministerstvo životního prostředí ivláda.

Ředitel Cirkusu Humberto Hynek Navrátil řekl:

„Tady zvířata týraná nejsou, možná pan ministr životního prostředí by mohl se přijít podívat, já ho tímto zvu, aby viděl, jak se ta zvířat mají, jak se s nimi pracujeme, než aby nás soudil od stolu.“

.

Ale někteří veterináři nesouhlasí a říkají, že divoká zvířata musí žít v přírodě a ne ve stěnách cirkusu. Není to pro ně normální situace.

.

Zástupci cirkusů s tím ale nesouhlasí a tvrdí, že podmínky pobytu pro šelmy jsou velmi komfortní.Kromě toho mohou být vždy poskytnuty potřebné lékařské pomoci.

.

Toto téma je již diskutováno více než šest let a pravděpodobně nebude brzy stanovena jediná pravidla, která již nikdo nebude revidovat.

.

Share