„Lékaři zachránili ho“ : Narodilo se nejmenší dítě na světě s hmotností pouhých 268 gramů

V Tokiu bylo z Keio University Hospital propuštěno nejmenší dítě na světě. Chlapec narozený loni v srpnu vážil pouze 268 gramů.

V posledních měsících dítě získalo tři kilogramy a je schopno samostatně krmit mateřské mléko. Lékaři se rozhodli poslat chlapce domů, protože jeho tělo se vyvíjí normálně a již nepotřebuje lékařský dohled.

.

Vzhledem k nitroděložní anomálii dítě prakticky nerostlo a bylo rozhodnuto mít ve 24. týdnu těhotenství císařský řez.

Zpočátku bylo dítě tak malé, že se vešlo na dvě dlaně. Pomocí speciálního vybavení pomohli lékaři drobnému novorozenému dýchat a jíst. Postupně dítě začalo růst a přibývat na váze.

.

Nyní bude dítě oficiálně zapsáno do rejstříku americké univerzity v Iowě jako mužské dítě s nejmenší porodní hmotností na světě, kterému se podařilo přežít.

Předchozí rekord patřil chlapci s hmotností 274 gramů, narozenému v Německu v roce 2009. Nejmenší dívka na světě vážící 252 gramů se narodila také v Německu.

.

Celkem bylo ve světě zaregistrováno pouze 23 případů, kdy se dětem narozeným o hmotnosti méně než 300 gramů podařilo přežít. Z toho jsou jen čtyři chlapci, ostatní jsou dívky.

To je skutečný zázrak, souhlasíte?

Share