„Lidé by se měli připravit na dokonalou bouři, která přijde“: poradce premiéra Fialy řekl, kdy nastane krize a jak ji zvládnout

Odborníci předpokládají, že podzim a začátek zimy bude pro Česko složitý. Může zato vysoká inflace, drahé energie a možná vlna koronaviru. Ceny se pořád zvyšují a zatím to nevypadá, že se zdražování zastaví. Ekonom a poradce premiéra Petra Fialy Štěpán Křeček uvedl, s čím se Češi v příštích měsících setkají a promluvil i o „dokonalé bouři“. Informuje o tom web zivotvcesku.cz.

V poslední době citelně vyrostly ceny na potraviny, zemní plyn, elektřinu či teplou vodu. Prudce zdražily i pohonné hmoty. Meziroční inflace tak dosáhla 17,2 procenta.

Petr Fiala / Zdroj: youtube.com

Štěpán Křeček varuje, že po létě tzv. lepší časy nepřijdou. „Lidé by se měli připravit na dokonalou bouři, která přijde pravděpodobně buď na podzim, nebo v zimě,“ prohlásil expert s tím, že k ekonomické krizi se může přidat i koronavirová vlna.

Dle jeho slov to může vést nespokojenosti ve společnosti, kterou mohou využit někteří kandidáti na Hrad jako například odborář Josef Středula. Ekonom dodává, že Česko čeka dokonalá bouře, která se stane velkou zkouško pro zemi. Je ale otázkou, jestli to ustojíme.

Štěpán Křeček / Zdroj: youtube.com

Křeček také lidem poradil, jak by se měli k této krizi připravit. Pokud máte možnost. měli byste hledat alternativní zdroje tepla na zimu, protože se ceny plynu a elektřiny mohou ještě více zvýšit.

Štěpán Křeček / Zdroj: forum24.cz

Pokud, například, nemůžete topit v krbu a jste závislí na jednom zdroji energie, musíte šetřit a zaměřit se na úspory. V první řadě můžete vyměnit starý neefektivní kotel na mnohem úspornější, aby se zmenšila spotřeba. Kromě toho můžete nahradit obyčejné žárovky ledkovými apod.

Psali jsme:Proč Lucie Bílá nechce letos v létě do zahraničí: „Začala jsem zkoušet na začátku léta novej muzikál“

PSALI JSME: ANDREJ BABIŠ ZUŘÍ PO ZRUŠENÉM SETKÁNÍ S VOLIČI V TŘEBONI: PROČ MU POLICIE DOPORUČILA SCHŮZKU PŘERUŠIT

PŘIPOMÍNÁME: JITKA SEDLÁČKOVÁ A PAVEL TÖPFER ZÁŘÍ ŠTĚSTÍM: PÁR UKÁZAL SPOLEČNÉ FOTKY A DOJAL FANOUŠKY

Share