„Mám informace, že vůle nosit roušky trochu polevuje“ : Ministr vnitra je s tím nespokojený

Ministr vnitra Jan Hamáček sdělil, že lidé už nechtějí nosit roušky, ale je třeba to dělat dál. Policie každý den řeší stále více porušení opatření zavedených vládou k boji proti koronaviru. Je třeba i nadále dodržovat karanténní opatření, ale lidé už nechtějí.

Šéf Ústředního krizového štábu Jan Hamáček řekl novinářům o situaci s rouškami.

.

„Mám informace, že vůle nosit roušky trochu polevuje. Možná to souvisí s optimistickými scénáři a vyjádřeními z minulého týdne“ pověděl Jan Hamáček.

Ještě ve středu řekl ministr zdravotnictví velmi povzbudivé prohlášení. Tehdy řekl, že se vládě podařilo zastavit nekontrolované šíření koronaviru po celé zemi.

.

To znamenalo, že se Česko brzy začne postupně vracet k běžnému životu. Také 7. dubna byly otevřeny sportoviště a bylo povoleno individuálně trenovat bez roušek.

Samozřejmě, že pro tyto tréninky stále existují určité hygienické omezení, jako například odstup dvou metrů od jiných lidí apod.

Bohužel se ale mnoho lidí rozhodlo, že už nastal čas, kdy už se nemusejí bát a můžou jen chodit po ulici bez roušek.

.

Ministr vnitra je rozhodně nespokojen s takovou nezodpovědností mnoha občanů, kteří ohrožují všechny ostatní.

Podle něj Ústřední krizový štáb žádné další zmírnění neplánuje. Situace ohledně roušek je na maximum mírná a přesto spousta lidí porušuje pravidla.

O nutnosti stále nosit roušky hovořil i náměstek ministra zdravotnictví Roman Prymula.

.

Jen za jediný pátek a jen v Praze bylo zaznamenáno téměř 1900 porušení pravidel a téměř všechny se týkaly nenošení roušek.

„Největší problém strážníci spatřují u občanů, kteří sportují ve veřejných parcích, na cyklostezkách a podobných místech“ řekla Irena Seifertová, mluvčí Městské policie Praha.

Podle ní se policisté snaží sportovcům vysvětlit celou složitost situace a velmi zřídka se uchylují k sankcím.

Share