„Mám připraveny podklady, o kterých budu hovořit“: Babiš prozradil, o čem bude mluvit u soudu v kauze Čapí hnízdo

Bývalý premiér Andrej Babiš prohlásil, že chce v pondělí během zahájení hlavního líčení v kauze Čapí hnízdo promluvit o tom, jakou roli vykonával. Politik je obžalován společně s Janou Nagyovou, která se údajně na podvodu podílela. Informuje o tom web novinky.cz.

Babiš říká, že Ústava mu garantuje spravedlivý proces a na obžalobu bude reagovat. „Mám připraveny podklady, o kterých budu hovořit, a budu říkat pravdu,“ uvedl předseda hnutí ANO s tím, že se jedná o politický proces.

Andrej Babiš / Zdroj: youtube.com

Expremiér podotkl, že obnovení procesu zničilo život Janě Nagyové, kterou považuje za poctivou a statečnou ženu. Ta nyní kandiduje do Senátu za hnutí ANO.

Andrej Babiš je připraven u soudu mluvit proč před soud musel a na základě čeho je tam. Kromě toho opoziční poslanec prý nemluvil se členy své rodiny, které u soudu mají vypovídat. To ale nemusejí děla. Babiš ovšem neví, jak se nakonec rozhodnou.

Andrej Babiš / Zdroj: youtube.com

Bývalý předseda vlády tvrdí, že situaci bere osobně a rodina je jen obětí jeho politické činnosti. Andrej Babiš říká, že celá věc byla mnohokrát kontrolována a vše bylo v pořádku.

Problémy vznikly, když přišel do politiky. Svou vinu poslanec popírá a věří, že proces bude spravedlivý.

Andrej Babiš/Zdroj: YouTube

Babiš mimo jiné promluvil o svém synovi Andreji, který proti svému otci chce vypovídat. Říká, že je nemocný a novináři ho využili před volbami.

O své účasti u soudu Babiš zatím neví a musí se poradit s právníky. U některých jednání ale chce být a položit některé otázky svědkům.

PSALI JSME: VLÁDA HODLÁ ZASTROPOVAT CENY ENERGIÍ: MARIAN JUREČKA SLIBUJE, ŽE POMOC OD STÁTU BUDE VÝZNAMNÁ

PŘIPOMÍNÁME: PŘED DVĚMA TÝDNY TENTO SVĚT OPUSTILA HANA ZAGOROVÁ: CO BYLO PŘÍČINOU JEJÍHO ODCHODU

Share