“Maminka podepsala se svými třemi dětmi kontrakt”: Musejí uklízet v domě, v případě narušení mají pokutu

Vychováni v životě každého rodičů je těžká práce. Ve světě’už je napsáno velké množství knih jak vychovat dítě bez problémů, ale kdy začíná praktika, skoro všechna doporučení nepomáhají. Komunikace, hlasité skandály všechno pro dnešní mládež je nudné a nezajímavé, a nechtějí to ani poslouchat.

.

Tady musíme nemluvit, a činit

Obyvatelka západního Sasseksu Katrina je naštvaná z toho, že její děti bez prospěchu trati její peníze a bydlí jak chtějí. Její 13 léta Olivie, 18 lety Joshua a 19 lety Heiden nereagovali na žádosti matku udržovat čistotu v domě.

Někdy dokonce chovali špinavé oblečení a odpadky ve skříni, pod lůžkem, v zásuvkách. Někdy nedopitá lahve mléka, kterou maminka našla ve skříni, vzbouřila se. Ale poslední kapkou se stal zničeni koberec na podlaze.

.

A tehdy Katrina se rozhodla přijmout kreativní řešení.

Kontrakt na uklizeni

Chytrá žena vytisknula rodinný dokument. Vytvořila v něm seznam povinnosti svých děti a pokuty, které budou muset zaplatit za nevyplnění.

.

Děti ten kontrakt příjemné překvapil. Rychle podepsali dokument.

Teď Katrina je v klidu, a denně nemusí kontrolovat skříně a zásuvky na pokojích svých děti. Je jistá v tom, že se děti zachovají k zajištění pořádku v domě s pochopením.

Nikdo nechce utratit se svých kapesních 5 centů kvůli tomu, že chtěl sníst bramburky v lůžku. Nebo odevzdat mobil na cely týden kvůli vlasům v hřebenu. Ale na začátku kontraktu, pokutu děti několikrát dostali.

.

Moji vlastní zkušenost

Nejsem jistá, že všichni rodiči mohou podpořit takový způsob vychováni děti, ale pro mě je velmi úspěšný. Jsem maminka třech děti. A řeknu přesně, nutit děti něco dělat je velmi těžká práce.

A kdy moje triky ukončily, přišla mi do hlavy taková idea. Ale se lišila od způsobu Katriny.

Netrestala jsem děti, a naopak motivovala. A seznam s ceny pověsila na ledničku. Moje dcery se nepřestaly hádat po večeři, kdo bude mýt nádobí, ale teď každá chce obdržet peníze za takovou práci. Musela jsem znovu dělat frontu.

Nedávala jsem jim ohromné peníze, a platila jsem jim jednou na týden, v neděli. Byli to sumy, které obdrží obyčejné děti na kapesné. Jenom teď jich zasloužili, a neobdrželi za “hezké oči”.

Share