Marocká královna porušila všechna pravidla života, která byla shromážděná v průběhu století

V Maroku se ke jménům zástupců královského domu přidává uctivé slovo „Lalla“ (analog britského „dáma“). Lalla Salma nepodporuje tradice a je nejstylovější ženou na africkém kontinentu.

Lalla Salma získala vynikající vzdělání. Má diplom z matematiky a programování. V roce 1999 se na večírku setkala s korunním princem Mohammedem. Slečna byla tak hezká, že se s ní chtěl oženit.

O tři roky později Mohammed a Salma se vdali. Ve stejnou dobu Mohammed veřejně představil Salmu svým poddaným jako svou lásku. Bylo to opravdové překvapení. Protože dříve marocké panovníci nepovažovali za svou povinnost ukazovat své manželky. U otce a dědečka Mohammeda bylo několik manželek.

Zdroj: lemurov.net

Současný monarcha odmítl polygamii, což také překvapilo jeho poddaných. Mohammed dal své ženě titul „Její královská Výsost“. Bylo to další inovací pro Maroko.

V roce 2003 narodila Salma syna, kterého pojmenovali Moulay Hassan. V roce 2007 se narodila dcera Khadija.

Manželka marockého krále, na rozdíl od jejích předchůdkyň, vede světský životní styl. Zastupuje zemi na mezinárodní aréně, věnuje svůj čas projektem boje proti rakovině a AIDS.

Zdroj: lemurov.net

Lalla Salma kamaradi s velkým množstvím panovníky a celebritami. Její kamarádkou je španělská královna Letizia, zpěvák skupiny „U2“ Bono a super modelka Linda Evangelista.

Při tom, že je Salma Maročanka, zbožňuje Řecko a vše, co souvisí s jeho starodávnou historií. Jedním z oblíbených míst princezny je Korfu.

Zdroj: lemurov.net

Lalla Salma dokazuje, že moderní manželka muslimského monarchy může nejen porodit dědice, ale být stylová a reprezentovat království na nejvyšší úrovni.

Share