„To, co matka natočila se synem na telefon, vzbouřilo celý svět“: Miliony lidí vyjadřují podporu

Jarraka Beils z Austrálii zveřejnila na svém Facebooku emocionální video, kde její 9 lety syn Kvajden s dwarfismem, pláče v autě kvůli honitbě ve škole, a žádá, aby mu “dali nůž”, aby chlap mohl spáchat sebevraždu.

.

Dwarfismus je anomálně nízká výška dospělého člověka: od 81 do 147 centimetrů.

Maminka Kvaidena se obrátila na cely svět, aby uviděli, k čemu muže přivést honitbě dítěte ve škole.

“Před chvíli jsem vyzvednula syna ze školy, kde uviděla honitbu, potom jsem zavolala řediteli. Chci, aby všichni rodiči, učiteli a ostatní znali, čím se to muže skončit”,- řekla maminka.

.

Video vzbouřilo celou síť, a má už 44 milionů shlédnutí:

https://twitter.com/S11E11B11A/status/1230428038304849920

Velké množství uživatelů napsali rodině dopisy podpory a nadšeni odvahy matky a syna, a také Kvaidena podpořilo velké množství celebrit.

.

Komik trpaslík Bred Williams zorganizoval sběr peněz pro kluka, aby ten zvládl navštívit Disneyland. Jenom za dva dny komik sebral 446 tisíc dolarů.

“Jsem naštvaný od té situaci. Snažím se se spojit s tou rodinou, prosím vás, řeknete tomu úžasnému kluku, že má mě a celou armádu kamarádů v celém světě, které ho podporuji”.

Dokonce i Hugh Jackman zareagoval na video a napsal odpověď ve svém Twitteru.

“Kvaiden, jsi silnější, než si myslíš. A bez ohledu na cokoliv, já tvůj kamarád. Musíme mít dobré vztahy navzájem. Honitba není normální věc. Život je těžký i bez ni. Prostě musíme zapomenout, že každý člověk má vlastní boj. Buďte laskavějsí”,- napsal Hugh Jackman.

Kvaidena také podpořila nacionální australská liga ragby, a také australský Billie Dib nabízel Kvaidenu tréninky z boxu.

“Před chvíli jsem mluvil s Kvaidenem přes FaceTime. Dneska má dobrou náladu. Také jsem mluvil s jeho maminkou Jarrakou a nabízel Kvaidenu tréninky z boxu, měla ráda tou ideí. Netrpělivě čekám, kdy naučím malého mistra smrtelným úderům”,- napsal Billie Dib.

Share