Ministerstvo zdravotnictví aktualizovalo statistiky: V sobotu byl nejnižší ukazatel od začátku března

2. května bylo v Česku odhaleno jen 18 nových případů nákazy koronavirem. To je velmi nízký ukazatel, nižší byl jen na začátku března. Možná je to způsobeno tím, že laboratoře v sobotu provedly pouze 3862 testů, i když v průměru za týden to dělaly dvakrát tolik. Za celou dobu pandemie bylo v Česku provedeno více než 257 tisíc testů na COVID-19 a onemocnělo touto nemocí 7 755 lidí. Kvůli koronaviru zemřelo 245 lidí, vyléčit se ale podařilo téměř 3,5 tisíce lidí. Všechny tyto údaje dnes ráno poskytlo Ministerstvo zdravotnictví.

.

V úterý laboratoře provedly 8 745 testů, to byl rekord tohoto týdne. Ve zbývajících dnech se neudělalo méně než 7 tisíc testů.

.

Prvního dubna ale kvůli státním svátkům počet provedených testů výrazně klesl. V pátek se tak uskutečnilo více než 4,1 tisíce testů, v sobotu o tři stovky méně.

.

Rekordní byl tento týden poslední dubnový den, kdy bylo zjištěno 103 nových případů onemocnění.

.

V pátek se tento ukazatel snížil téměř na polovinu a v sobotu bylo zaznamenáno pouze 18 případů. Méně bylo jen na začátku března.

.

Dnes ráno se také mírně zvýšil počet nemocných a zotavených, naštěstí žádní noví mrtví nejsou.

Největší počet nemocných je v české metropoli, bylo tam odhaleno 1 751 případů. To znamená, že počet nakažených na 100 tisíc obyvatel se rovná 128 lidem.

.

Podle tohoto ukazatele je po hlavním městě Karlovarský kraj, je tam 127 nemocných na 100 tisíc lidí.

Mezi počtem mrtvých kvůli koronaviru na prvním místě je Praha, kde zemřelo 84 nemocných.

Share