Ministři schválili úsporný tarif: Kolik peněz domácnosti ušetří a jak to bude fungovat

Kabinet schválil úsporný tarif, který by měl pomoci domácnostem. Stát díky tomu částečně kompenzuje lidem náklady na energie. Premiér Petr Fiala (CNN) také řekl, že celkové řešení energetické krize je třeba schválit s ostatními členskými státy EU. Informuje o tom CNN Prima News.

„Podle mezinárodního srovnání IFIS jsme v míře pomoci občanům v poměru k HDP na čtvrtém místě,“ uvedl Petr Fiala.

Petr Fiala / Zdroj: youtube.com

Vládní program pomoci občanům a firmám se jmenuje Deštník proti drahotě. Součástí tohoto programu je i úsporný tarif. Celková pomoc od státu bude podle premiéra činit 177 miliard Kč.

Úsporný tarif by měl pomoci s vysokými cenami energií. Tento tarif je určen pro všechny domácnosti.

Petr Fiala / Zdroj: youtube.com

Lidé uvidí, že jim stát kompenzoval část nákladů na energie na fakturách za říjen. Ve stejný měsíc bude odpuštěn poplatek za obnovitelné zdroje.

Domácnosti díky tomu v průměru ušetří dle předsedy vlády až 15 tisíc Kč. Do konce letošního roku ušetří v průměru 4 tisíce Kč.

Peníze / Ilustrační foto / Zdroj: youtube.com

Podle šéfa resortu průmyslu a obchodu Jozefa Síkely (za STAN) kabinet navýšil částku na úsporný tarif z 25 procent na 40 procent.

Příspěvek stát vyplatí obchodníkům, díky čemuž by se měly snížit zálohy na energie pro občany. Lidé o tento příspěvek nebudou muset letos žádat.

Jozef Síkela / Zdroj: tv.blesk.cz

Letos stát vyplatí příspěvek všem domácnostem, které spotřebovávají elektřinu. V příštím roce bude ale vyplácen přes jednotlivé komodity, jako je plyn, teplo, elektřina.

PSALI JSME: VLÁDA POMŮŽE S ROSTOUCÍMI CENAMI ENERGIÍ: JOZEF SÍKELA ŘEKL, JAKOU ČÁSTKU STÁT VYPLATÍ DOMÁCNOSTEM

PŘIPOMÍNÁME: SVÉHO CHOVÁNÍ NELITUJE: ŽENA UVEDLA, ŽE K JEDNÁNÍ JI PRÝ VYPROVOKOVALI BABIŠOVI PŘÍZNIVCI. ZASTAL SE JÍ JUREČKA

Share