„Musíme adoptovat svou vlastní dceru“ : 55letá žena porodila vnučku pro svou dceru

55letá Emma má vlastní dvě děti, které už dávno vyrostly a založily rodiny. A nedávno porodila další, třetí. Na otázku „Jak jste se rozhodli stát se matkou tak pozdě“ Emma jednoduše odpoví „Ne matkou, ale babičkou“.

Faktem je, že se stala náhradní matkou pro vnučku.

.

Emma Miles již začala menopauzu, to jí však nebrání stát se náhradní matkou.

Po 35 letech mají ženy vyšší riziko potratu, ale Emma se rozhodla riskovat, protože se jednalo o její vlastní dceru a vnučku.

.

Emmy dcera, Tracy Smith, se narodila se vzácným syndromem (Mayer-Rokytansky-Kuster-Hauserův syndrom), který neumožňuje porod dítěte.

Jedinou možností, jak mít potomka, je právě přes náhradní mateřství.

.

Aby se Emma mohla stát náhradní matkou, musela podstoupit kompletní lékařskou prohlídku – její tělo a její reprodukční systém, navzdory svému věku, byl schopen porodit dítě.

Aby však snížila rizika pro své vlastní zdraví, musela nejprve ztratit 38 kg.

.

Když přišel čas k porodu, hodně se táhli, takže se lékaři rozhodli mít císařský řez. 16. ledna se tak narodila zcela zdravá dívka s téměř 4 kilogramy.

Byla pojmenována Avy Shian Emma Smithová a dala jedno ze jmen na počest své babičky.

.

„Skutečnost, že Tracy nemůže mít děti, mě vždycky pronásledovala.O tom sama o sobě zřídka hovořila, ale pamatuji si, jak jsem jí jednou řekla, že kdyby potřebovala mou pomoc, byla bych vždy s ní.

Takže i přes můj věk jsem se o porod neměl starosti. Zaměřil jsem se na to, co dělám pro svou dceru, “říká Emma.

.

„Necítím žádnou jinou náklonnost, kromě toho, co má hrdá babička pro vnučku. Moje dítě je Tracy a jako máma jsem připravena udělat pro ni všechno.

Samozřejmě jsem rádа, že se nyní mohu vrátit do svého obvyklého života. Ale pokud mě požádají, abych to všechno opakovala znovu, aby měla Ivy bratra nebo sestru, udělám to. “

.

Tracey se dozvěděla o jejím syndromu v 16 letech poté, co se obrátila na psychologa kvůli menstruaci, která nezačala.

„Bezprostředně po diagnóze mi moje matka řekla, že udělá všechno, co je v jejích silách. Pochopila jsem, že má na mysli své dítě, a také zmínila svůj návrh později, ale nikdy jsme nic konkrétního neplánovali.

Všechno to začalo poté, potkala jsem Adama, zasnoubili jsme se a začali mluvit o dětech. “

.

Tracy také nejprve zvažovala možnost obrátit se na jinou ženu za náhradní mateřství, ale podle zákonů Velké Británie, kde Emma a Tracy žijí, mají náhradní matka a její manžel všechna práva k dítěti a mohou si je ponechat pro sebe, pokud si to přejí.

Tracy se proto rozhodla zeptat se na to své vlastní matky. Táta slíbil, že bude podporovat jeho manželku Emmu a dceru Tracy.

Nyní se Tracy a Adam starají o dívku a připravují dokumenty – podle zákonů Velké Británie potřebují adoptovat svou vlastní dceru.

Share