Musíme mít roušku i v restauraci:“Ještě jsme nepřekonali koronavirus“, uvedl Adam Vojtěch

Epidemie koronaviru v ČR proběhla velmi dobře. Nastává návrat k normálnímu, běžnému životu, ke kterému jsme zvykli. Uvolnění opatření nastalo.

.

Ale někteří Češi si mysli, že částečně ukončení karantény nastalo příliš rychle. Stejnou myšlenku má i ministr zdravotnictví Adam Vojtěch.

.

“V každém státu v době pandemii vláda hledá různá řešení, a snaží se najít kompromisy. Ukončení karantény je především pro ekonomiku, není pro zdravotnictví”, – řekl Vojtěch.

.

“Myslím si, že nošení roušek je důležité. Ještě jsme nepřekonali koronavirus. Mezi námi mohou být nakažení lidi. Nebyl jsem účastníkem v uvolňování opatření”, – uvedl ministr.

.

“Uvolnění opatření muže se znovu zastavit, pokud virus se znovu začne rozšiřovat. Čekali jsme o zvýšení počtu nakažených po Velikonocích, ale toho se nestalo”, – dodal Adam Vojtěch.

.

Nedávno celá ČR slyšela o tom, že hranici se nebudou otevírat ještě dva roky, že musíme pochybovat jenom do obchodu a zpátky. A teď vláda všechno rychle uvolnila. Není to nebezpečné?

.

“První věc, kterou jsme chtěli uvolnit je zákaz volného pohybu osob. Nemá teď žádný smysl, protože jsme otevřeli velké množství obchodu”, – řekl Vojtěch.

.

“A o cestování chci říct, že hranici nebyly úplně zavřeny. Ve dnešní době se skoro nic nezměnilo. Lidi mohou někam odjet, ale turismus nebude ještě možný nějakou dobu”, – uvedl ministr zdravotnictví.

.

“To, že hranice budou uzavřené dva roky byla teorie. Ale kdyby se to stalo, tak v Česku by nastala velká katastrofa, protože velké množství výrobku máme z zahraničí”, – dodal Vojtěch.

.

“Budeme se dívat na to, jak bude vyvíjet epidemie v jiných státech. U většiny pandemie proběhla dobře”, – řekl Adam.

.

Share