Muž si vzal čtyři ženy najednou: Jak spolu žijí

Manželova poslední manželka požaduje, aby společnost zacházela s polygamními rodinami s respektem. V USA se Abel Morrison oženil se čtyřmi ženami na Rockland Ranch v Utahu. Polygamní rodina vychovává 15 dětí.

Abel Morrison a jeho manželky/Zdroj: tsn.ua

Abel Morrison a jeho čtyři manželky jsou členy fundamentalistické mormonské komunity, která byla založena v roce 1977, aby jejím členům umožnila svobodně praktikovat své náboženství, což zahrnuje i polygamní manželství.

Abel Morrison a Menna Barlow Morrison/Zdroj: mirror.co.uk

Mormonský fundamentalismus souvisí s Církví Ježíše Krista Svatých posledních dnů (LDS Church). Fundamentalističtí mormoni žijí podle zásad a praktik, které církev LDS již neudržuje, zvláště věří, že polygamie jim pomůže dosáhnout nejvyšší úrovně nebes.

Abelova nejmladší manželka je 22letá Menna Barlow Morrison pověděla, že dobrovolně souhlasila s tím, že si muže vezme. V dubnu 2022 se jim narodil syn. Sama manželka vyrůstala v polygamní rodině, její otec měl tři manželky a 40 dětí.

Celá rodina/Zdroj: mirror.co.uk

Menna nyní žije s Abelem Morrisonem, jeho dalšími manželkami Susie, Beth a Marinou a jejich 15 dětmi. Manželka říká, že kvůli své polygamní rodině čelí nepochopení společnosti, i když připouští, že v rodině jsou problémy, protože pro manželky je těžké sdílet své muže.

Poznamenává, že kvůli manželství ztratila mnoho přátel.

“Přál bych si, aby více lidí pochopilo, že my sami volíme tento způsob života a jsme šťastní. Snažíme se překonávat naše lidské potíže, učíme se sdílet a mít mnoho dětí. Každé manželství s mnoha dětmi v našich veřejných fundamentalistických kruzích je uzavřeno po vzájemné dohodě,“ – povídá žena.

PSALI JSME: MUŽ SI VZAL DOST NEOBVYKLOU «NEVĚSTU»: MANŽELSTVÍ VŠAK VYDRŽELO JEN 4 DNY

PŘIPOMÍNÁME: MUŽ SI VZAL ZA MANŽELKU OBYČEJNOU ŽENU A ROZHODL SE ZA PĚT LET PROMĚNIT DÍVKU V KRÁLOVNU KRÁSY

Share