„Naprosto neuvěřitelný tanec, určitě vám vezme dech“: Sledujte irský step tohoto světového rekordéra

Irské tance, které jsou v současné době populární po celém světě, vznikly v Irsku v první polovině 20. století. Jaká je zvláštnost tohoto typu tance?

.

Irský step se liší od jiných druhů tance v tom, že provádí rychlé a jasné pohyby nohou, zatímco paže jsou sníženy. Aby se tanečník naučil správně provádět tento typ tance, potřebuje vynikající fyzickou přípravu a hodně tréninku.

.

Irský step lze provést jak v měkkých botách bez podpatku, tak v tvrdých botách s velmi zvučnými patami.

.

Irské tance zůstaly po dlouhou dobu populární pouze u místní populace. Teprve po vydání taneční show s názvem „Riverdance“ v roce 1994 se tento tanec začal hrát téměř po celém světě.

V „Riverdance“, jakož i v jiných podobných show, často kvůli větší zábavě demonstrovali základní pohyby irského tance v kombinaci s jinými pohyby.

.

Dnes bychom vám rádi řekli o pořadu, který pomohl jeho zakladateli stát se jedním z nejlépe placených tanečníků na světě.

Tance, speciální efekty a hudba se zde spojily do jediné kompozice. Název této ohromující show je „Tongues of Flame“ nebo „Feet of Flames“. Kdo tedy dokázal tuto pohádku realizovat?

.

Jméno této osoby je Michael Flatley. Tento muž začal svou tvůrčí kariéru v pořadu „Riverdance“.

.

Po několika letech plodné práce na seriálu se Michael Flatley rozhodl opustit tým. Podle něj je chybou nespravedlivé rozdělení poplatků mezi zaměstnance.

Michael Flatley brzy dokázal několikrát zvýšit svůj příjem. Kromě toho bylo jeho jméno zapsáno v Guinessově knize rekordů jako tanečník, který provádí nejrychlejší krok v historii tance.

Share