NASA varoval před možným nebezpečím: K naší planetě se přiblížil asteroid, jeho velikost lze přirovnat k mrakodrapu Burdž Chalífa

Americký Národní úřad pro letectví a vesmír (NASA) varoval před možným nebezpečím. Jde o to, že k Zemi se přiblížil velký asteroid, jeho velikost lze přirovnat k dubajskému mrakodrapu Burdž Chalífa. Informuje o tom web TN.cz.

Tento asteroid se nazývá 2022 RM4. Podle vědců může být 330 až 740 metrů. Asteroid proletí okolo naší planety, jeho rychlost může dosáhnout 84,5 tisíce kilometrů za hodinu. To je 68krát rychlejší než rychlost zvuku.

Asteroid / Ilustrační foto / Zdroj: youtube.com

Podle portálu Space mělo vesmírné těleso být nejblíže planetě 1. listopadu. Vzdálenost mezi planetou a asteroidem je asi 2,3 milionu kilometrů. Vzdálenost mezi Zemí a Měsícem je šestkrát menší. Ve vesmíru je to velmi malá vzdálenost.

Asteroid / Ilustrační foto / Zdroj: youtube.com

Portál Sky News napsal, že podle NASA je to „potenciálně nebezpečný“ asteroid. Tak jsou klasifikovány všechny létající vesmírná tělesa, která jsou k Zemi blíže než 7,5 milionu kilometrů.

Asteroid / Ilustrační foto / Zdroj: youtube.com

Podle astronoma Tonyho Danna však tento asteroid není nebezpečný. Napsal to na svém Twitteru, ale upřesnil, že asteroid proletí velmi blízko.

PSALI JSME: TAJNÝ DOPIS KRÁLOVNY ALŽBĚTY II.: PROČ HO NIKDO NECHCE OTEVŘÍT

PŘIPOMÍNÁME: JAROMÍR SOUKUP SE PUSTIL DO MATKY SVÉ PARTNERKY: ZA KOHO MODERÁTOR OZNAČIL MARTINA STROPNICKÉHO

Share