“Nebyl jsem schopen udržet ani lžíci”: Zpověď Martina Preisse

47letý moderátor pořadu Chcete být milionářem Martin Preiss měl velké problémy s alkoholem a užíváním léků na spaní. Několikrát skončil v léčebně, ale nakonec je že všechno venku.

Preiss je čistý už rok a půl, ale často připomíná na všechny hrůzy, kterými musel projít. Závislý na alkoholu byl celých 25 let a 15 let používal prášky na spaní.

Zdroj: denik.cz

Celou situaci moderátor začal řešit v roce 2014. Před Vánocemi utekl z domova. Jeho manželka upozornila policii, protože se bála, že Preiss si chce sáhnout na život.

“Jen jsem byl totálně vymyškovanej z vlastního selhávání. Říkal jsem si, že nemám žádnou normální budoucnost,” řekl Martin při Deník N.

Zdroj: denik.cz

“Absolutním peklem je detox. Je to velmi zvláštní bolest. Lékaři mohou vám od ni trochu ulevit. Infuzi, injekci, ale bolí to hrozně. Bolí vás úplně všechno,” řekl Preiss.

Moderátor své nejhorší propady psychiky zažíval ve chvílích, kdy po nějaké době opět ujel abstinence.

Zdroj: super.cz

Preiss říká, že při vyabstinování několikrát byl ztracený a vyčerpaný, skoro na smrt. “Týden jsem nebyl schopen udržet ani lžíci, abych snědl polévku. Musel mě někdo krmit,” uvedl Martin.

Moderátor se během vyabstinování často zvracel, nemohl chodit a také měly problémy s dýcháním. Také Preiss uvedl o svém nejhorším a děsivým zážitkem z léčebny.

Zdroj: idnes.cz

“Na detoxu jste pod kamerama, hlídají vás, ale byl jsem na izolaci s klukem, kterému se podařilo spáchat sebevraždu na záchodě. Šokovalo mě to. Na stejném pokoji jsem ještě byl dlouhou dobu na samotě,” řekl Preiss.

“Mohl jsem být čistý už dávno, ale měl jsem závislost na prášky na spaní, které jsem mohl sežrat i dvě platíčka denně a nikdo nic nepoznal,” dodal moderátor.

Zdroj: osobnosti.cz

V rozhovoru pro Deník N Preiss také uvedl, že od dětství trpěl nízkým sebevědomím. Moderátor přesně nevěděl, co na to mělo vliv, a své sebevědomí navozoval pomoci alkoholu.

Martin začal brát prášky před 15 lety, protože vůbec nemohl spát, kvůli tomu, že často stresoval. “Řešil jsem dceru a finance a taky jsem se bál, že mě seženou v práci,” uvedl Moderátor.

Zdroj: super.cz

Share