“Nechceme, aby senioři někam jezdili“: Jak vládá chce pomoct seniorům v době očkování

Od konce pracovního týdne mohou senioři nad 80 let se hlásit na očkování proti koronaviru. O tom informuje na svých webových stránkách portál zpravy.aktualne.cz.

Očkování/Ilustrační foto/Zdroj: youtube.com

Až se začalo očkování starší generace, některé odbornicí si myslí, že je třeba seniorům více znát o vakcíně. Například kdyby zavolal jejich praktický lékař a popsal vše výhody.

Očkování/Ilustrační foto/Zdroj: youtube.com

Ale to vlastně není na řadě. Mnohem důležitější nyní je pomoct seniorům zájemcům se vůbec přihlásit na termín. „Spoléhat se na to, že tahle skupina lidí se sama přihlásí do on-line rezervačního systému, je naivní,“ míní analytička Eva Blechová.

Očkování/Ilustrační foto/Zdroj: youtube.com

V Plzni kupříkladu se objeví nová telefonní linka, kvůli které dobrovolníci budou moci pomáhat seniorům se registrovat na termín očkování. Pokud to spolu nezvládnou, tak dobrovolníci mohou dojít primo k seniorům a pomohou vyplnit formulář.

Očkování/Ilustrační foto/Zdroj: youtube.com

Další problém je v tom, že některé seniory neví jak dorazit do místa očkování. „Nechceme, aby lidé nad 80 let museli jezdit někam do očkovacího centra,“ řekl Andrej Babiš. Dodal, že je třeba zajistit vakcínu co nejblíže k seniorům.

ČTĚTE TAKÉ: NOVĚ INFIKOVANÝCH JE PŘES 5 TISÍC: JAKOU HODNOTU MÁ PROTIEPIDEMICKÝ SYSTÉM PES

PSALI JSME: VAKCÍNA PRO PŘÍBUZNÉ ZAMĚSTNANCŮ STÁTNÍHO ÚSTAVU: JAROSLAV FLEGR SE DOMNÍVÁ, ŽE TI, KTEŘÍ TO UDĚLALI, BY MĚLI BÝT PŘÍSNĚ POTRESTÁNI

Share