„Neestetické a nebezpečné“: Proč nelze pověsit ručníky na dvířka trouby

Kuchyňské ručníky jsou nezbytným prvkem každé kuchyně. Mnoho lidí však dělá tu chybu, že si přes rukojeť trouby pověsí ručník. To se může zdát jako pohodlné a logické řešení, protože rukojeť na troubě je dostatečně blízko k pracovní oblasti, ale ve skutečnosti to může vést k vážným problémům.

Ručník visí na rukojeti trouby/ilustrační foto/Zdroj: lemurov.net/

Za prvé, pokud ručník visí na rukojeti trouby, lze se ho při otevírání trouby snadno dotknout. To může způsobit, že ručník spadne na horký povrch trouby, v horším případě se zamotá do dvířek trouby a uvízne. Nejen, že to může troubu poškodit, ale může to také vytvořit nebezpečnou situaci, zejména pokud jsou uvnitř trouby horké jídlo nebo tekutiny.

Ručník visí na rukojeti trouby/ilustrační foto/Zdroj: YouTube

Za druhé, pověšení ručníku na rukojeť trouby může způsobit požár. Pokud je trouba zapnutá, rukojeť může být velmi horká. Pokud se ručník náhodně dotkne rukojeti, může se vznítit a způsobit požár.

Ručník visí na rukojeti trouby/ilustrační foto/Zdroj:abbigli.ru

Také pověšení ručníku přes rukojeť trouby může způsobit, že se ručník velmi zašpiní a namočí. Pokud se používá k otírání rukou nebo náčiní, může zanechat stopy nečistot a mastnoty, které lze jen velmi obtížně odstranit. Také, pokud je ručník ponechán na rukojeti trouby delší dobu, může začít zapáchat a být velmi nepříjemný na dotek.

Trouba/ilustrační foto/Zdroj: zib.com.ua

Pověšení kuchyňské utěrky na rukojeť je tedy nejen neestetické, ale také nebezpečné. Nejlepší je použít speciální háčky na ručníky nebo je zavěsit na samostatnou polici, abyste předešli problémům a udrželi kuchyni v bezpečí.

PSALI JSME: SPOLEČNOST JE KONEČNĚ UVIDĚLA SPOLU: MARIE TOMSOVÁ UKÁZALA SVOU POLOVIČKU. JSOU SVOJI JIŽ SKORO PŮLSTOLETÍ

PŘIPOMÍNÁME: PÁR SKRYL OČEKÁVÁNÍ DVOJČAT: PŘÍBUZNÍ REAGOVALI NEČEKANĚ A JEJICH REAKCE ZÍSKALA POPULARITU NA INTERNETU

Share