Nejmenší pejsek měří pouze 6 cm

Po celá staletí jsou po našem boku psy. Jsou natolik různé, že je docela obtížné, aby nás překvapili svým neobvyklým vzhledem nebo povahou. Existují zlí a milí mazlíčci, silní a křehcí, obrovští giganti a módní, miniaturní psy. Pokud vás dnešní reprezentant překvapí, nezapomeňte nám dat like!

Zdroj: zen.yandex.ru

Takže nejmenší na světě pes plemena čivava žije v Polsku! Můžete říct, že je to plemeno, které patří do žebříčku nejmenších pejsků! Jejich váha je asi 3 kg a výška dospělého psa je 15 až 23 cm. Pejsek Tudy je i pro čivavu rekordně maličký. Ve 4 měsících je jeho výška pouze 6 cm.

Zdroj: zen.yandex.ru

Tudy samozřejmě zatím nezískal místo v Guinnessově knize rekordů, ale je velká šance, že se tam dostane. Konkurenci mu dělá dlouhosrstý představitel stejného plemena jménem Bu bu. Vyrostl pouze na 10 cm a váží 700 g. Zbývá se jenom dočkat, než malý Tudy vyroste, a tak bude moct vstoupit do skutečného boje za první místo.

Zdroj: zen.yandex.ru

Majitelé říkají, že ve věku 10 týdnů pejsek vážil pouhých 300 g a byl o velikost jablka. Bez ohledu na miniaturní rozměry je vývoj této čivavy zcela normální a je zdravá. Proč ale neroste jako všichni ostatní pejsci, páníčci neví. Má dokonce sourozence, který má obvyklé rozměry a váhu. Jeho hmotnost je asi 1,5 kg.

Zdroj: zen.yandex.ru

Nakrmit tohoto drobečka je úplně snadné, protože sní pouze hrstku suchého krmiva. Jeho malá hmotnost má ale i své nevýhody. V přítomnosti tohoto pejska se lidí musí pořád dívat pod nohy, aby ho náhodou nesešlápli!

Zdroj: zen.yandex.ru

Tento pejsek je skutečná senzace a známí a rodina se na něj dívají se závisti! O drobečka se stará holčička, která si stěžuje, že jej kamarádky k ní chodí na návštěvu ne proto, aby s ní trávily čas, ale kvůli pejskovi. Vždyť není běžné potkat mazlíčka, který se doslova vejde do dlaně!

Zdroj: zen.yandex.ru

Líbí se vám maličké nebo obří mazlíčky? Řekněte nám svůj názor v komentářích!

Share