„Nejmladším nakaženým je v tuto chvíli roční kojenec“ : V Česku nakaženo koronavirem je už 19 lidí

Adam Vojtěch nedávno informoval o nových případech koronaviru v České republice.Mezi nimi je žena, která se vrátila ze severní Itálie a také dítě ve věku 1 rok.

Ministr zdravotnictví, také dodal, že zaměstnavatelé by měli situaci pochopit a přispět k tomu, aby se koronavirus nerozšířil.

.

Například navrhl, že někteří pracovníci v kanceláři nebo programátoři, atd., mohli by vykonávat svou práci doma, abyznovu nevycházeli ven.Také zaměstnavatelé by měli kontrolovat, kde byli jejich zaměstnanci v poslední době.

Nejmladšímu nemocnému je jeden rok a nejstaršímu je šedesát osm let.

.

Registrováno bylo nových devatenáct případů onemocnění.Nemocní jsou nyní v nemocnicích v Praze, Ústí nad Labem a někteří doma.

Více než sto tisíc lidí onemocnělo koronavirem po celém světě.Na děsivou nemoc zemřelo zhruba tři a půl tisíce lidí. Vyléčit se podařilo přes padesát pět tisíc lidí.

.

Ministr zdravotnictví uvedl, že nová nemocná žena nebyla v kontaktu s nemocnými v Česku, ale do země se vrátila ze severní Itálie.

.

Všechny překvapil případ, že onemocněl kojenec.Uvádí se však, že žádný z nemocných nemá těžkou formu onemocnění.

.

Adam Vojtěch požádal také všechny zaměstnavatele o důkladnější prověření toho, kde byli v poslední době jejich zaměstnanci.Jde především o to, kde minulý měsíc odpočívali.

.

„Věřím, že zaměstnavatelé mají přehled o tom, kde se jejich zaměstnanci pohybují, že mají přehled o jejich dovolené a budou v tomto ohledu důslední“ řekl Adam Vojtěch.

.

Také ministr zdravotnictví zdůraznil, že by bylo velmi dobré, kdyby pracovníci byli schopni vykonávat svou práci doma.Alespoň se to týká těch typů prací, kde se to dá zařídit.

.

Adam Vojtěch naznačil, že Češi mohou ve státních laboratořích podstoupit testování na COVID-19.

.

Samozřejmě, kdo chce může chodit do soukromých laboratoří, ale v takovém případě by laboratoře měly mít smlouvu s pojišťovnou a způsobilost takové testování provádět.

.

Ministr proto požádal všechny, aby byli ostražití.

.

Share