Nejsledovanější pořad prvních dnů roku 2020 Marie Terezie překonává rekordy : Ale něco diváci neměli rádi

Nejvíce diváků v novém roce 2020 čekal nový díl seriálu Marie Terezie. A pro televizní kanál to bylo oprávněné, u obrazovek se sešly statisíce lidí. Ale je jen jedna věc, která se všem divákům nelíbila.

Byl to první den v novém roce, kdy Česká televize předvedla všem nejočekávanější Marii Terezii. Doma se u
televizních obrazovek sešlo půldruhého milionu diváků.

/

Je jasné, že počítání není přesné, diváků mohlo být mnohem víc.

Všichni se chtěli podívat na jednu z nejvýraznějších žen v historii.Fanouškům seriálu se líbilo téměř všechno, kostýmy hrdinů, herectví i interiéry krásných paláců.

.

Ale tam byla jedna věc, která všechny překvapila a líbila se ne každému. Jde o změnu v obsazení.

Všichni jsou zvyklí vidět v hlavní roli Rakušanku Marii-Luisu Stockingerovoua místo ní tentokrát hrálaStefanie Reinspergerová.

.

„Na novou herečku jsem si musela chvíli zvykat, ale jinak jsem nemohla odtrhnout oči“napsala jedna z divaček na Instagramu České televize.

A podobných komentářů je hodně. Diváci seriál chválí, říkají, že herci hrají skvěle, kostýmy jsou šité skvěle, stěny domů jsou prostě krásné, ale hlavní hrdinka pro ně není příliš obvyklá.

/

Za zmínku stojí, že nekritizují herečku za její práci, ale rovnou říkají, že si na ni po předchozí herečce prostě nemohou zvyknout.

Mnoho lidí si dobře uvědomuje, že Marie Terezie musela od minuléhodílu hodně dospět, ale…

Ale i tak jsou všichni velmi spokojeni, tvůrci odvedli dobrou práci. Diváci chválí dobrý scénář a těší se na pokračování.

/

„Pojmout 40leté panování do časového limitu příběhu je opravdu mistrovské dílo. Vybraní protagonisté, tvořící příběh naší historie jsou, pro mě, autentičtí“ komentovala to další z diváček na Facebooku České televize.

Pochvalu dostali nejen herci z prvního plánu, ale i herci vedlejších rolí.

V novém roce je Marie Terezie nejsledovanějším snímkem v jednom čase. No a na druhém místě je novoroční gratulace od premiéra.

/

Jeho gratulace se ukázala těsně před Marií Terezií. Zejména proto ho zhlédlo asi milion lidí.

Ale i to stačilo na „předjíždění“ všech ostatních.Například pohádka Řachandaměla 859 tisíc diváků a Teorie tygra měla 824 tisíc diváků.

/

Share